Pet golova nevjerojatnog Haalanda i jedan Matea Kovačića potopili Luton

Mihaela Bradovski • utorak, 27.02.2024.

Manchester City izborio je četvrtfinale FA kupa sjajnim nastupom u gostima kod Lutona. Briljirao je Erling Haaland s čak pet postignutih pogodaka, a šesti je dodao Mateo Kovačić...

Kakva utakmica Manchester Cityja i posebno Erlinga Haalanda i Kevina de Bruynea. Haaland je bio strijelac pet pogodaka, De Bruyne mu je četiri puta asistirao i simultankom su odveli Manchester City u četvrtfinale FA kupa.

Igraj na utakmice FA kupa na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

City je upisao gostujuću pobjedu kod Lutona od 6:2 i potvrdio je ulogu favorita s kojom je ušao u ovu utakmicu.

Raspucani Haaland već u prvom poluvremenu došao je do hat-tricka i to za sva tri gola asistirao mu je De Bruyne.

Luton se teško nosio s prejakim gostima, ali na kraju prvog i na početku drugog dijela Jordan Clark s dva gola smanjio je na 2:3 i zabrinuo Guardiolu.

Međutim kada je Haaland ovako raspoložen, onda je teško svladati City, u svega šest minuta nakon drugog pogotka Lutona, dodao je još dva gola, zaokružio svoj učinak na čudesnih pet pogodaka.

Točku na i u velikoj večeri Cityja stavio je Mateo Kovačić, hrvatski reprezentatIvac u 72. minuti odlično je opalio izvana s nekih 20 metara i lopta je završila u mreži.

Kovačić je odigrao dobro cijelu utakmicu, ali nije sve bilo odlično, Jack Grealish zbog ozljede je morao napustiti igru u prvom dijelu.

Ne okreći se sine...

Iza nas je još jedan dan na Europskom prvenstvu koji je obilježilo igranje naših susjeda. Slovenija je, za razliku od Srbije, došla do boda...