Birmingham i Middlesbrough u odgođenom dvoboju bore se za važne bodove

Mihaela Bradovski • utorak, 12.03.2024.

Engleski Championship odradio je već 37 kola, a danas je na rasporedu jedna od odgođenih utakmica. Riječ je o dvoboju iz 29. kola u kojem se sastaju Birmingham i Middlesbrough…

Zanimljiv i važan dvoboj danas je na rasporedu u Championshipu. I dok će nogometna javnost u velikoj mjeri biti okrenuta prema onome što se događa u Barceloni i Londonu gdje su na rasporedu susreti Lige prvaka, navijači Birminghama i Middlesbrougha nadat će se bodovima svojih momčadi.

Igraj na Birmingham - Middlesbrough na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ova dva protivnika večeras odrađuju odgođeni dvoboj 29. kola Championshipa, susret u kojima su bodovi vrlo bitni i jednima i drugima s obzirom na situaciju u kojoj se nalaze.

Birmingham je trenutno 21. na ljestvici, prvi iznad crte za ostanak u ligi. Ako je Rotherham već otpisan sa svega 10 osvojenih bodova, 20 manje od Birminghama, ostali su i dalje u igri za ostanak. Osim Birminghama 39 bodova ima još i QPR, a iza njega po 38 bodova imaju Huddersfield i Sheffield Wednesday.

Jasno je da su bodovi Birminghamu ovdje vrlo potrebni, s njima bi odmaknuo onima u zoni ispadanja na četiri boda i napredovao bi do 17. mjesta čime bi si kupio malo mira uoči same završnice sezone. U subotu ga čeka dvoboj protiv Watforda koji je u padu forme i s dvije pobjede Birmingham bi napravio lijep korak prema ostanku u ligi.

Ostanak u ligi ne brine Middlesbrough, on se pokušava uključiti u borbu za Premier ligu. Trenutno je na 11. mjestu, a šesto mjesto, posljednje koje vodi u kvalifikacije, bježi mu osam bodova. Pobjedom protiv Birminghama približio bi se na pet bodova i tako si poboljšao šanse uoči posljednjih kola. Što se tiče aktualne forme, Birmingham u posljednja četiri kola ima jedan remi i tri poraza, a Middlesbrough ima dvije pobjede u prošla dva kola čime je smanjio zaostatak i prekinuo niz poraza u koji je ušao.

Što su rekli

Michael Carrick, trener Middlesbrougha: "Utakmice su preblizu jedna drugoj, ali ja uvijek razmišljam u ritmu subota - utorak. Mislim da je dovoljno vremena za oporavak. Imamo nekoliko igrača s lakšim ozljedama, ali igrači koji su imali manju minutažu pokazali su u posljednjim susretima da se na njih može računati."

Mjesto, vrijeme, sudac

Birmingham, St. Andrew's Stadium, 20:45

Sudac: Andy Davies (Hampshire)

Nedostaju

Birmingham: Krystian Bielik, Alfie Chang (ozljede)

Middlesbrough: Alex Bangoura, Joshua Coburn, Hayden Hackney, Darragh Lenihan, Tom Smith (ozljede)

Prošli dvoboj

U prvom dijelu sezone Middlesbrough je na svom travnjaku slavio s 1:0. Strijelac jedinog pogotka bio je Morgan Rogers u 89. minuti susreta, 13 minuta nakon što je ušao u igru. Rogers, inače, nije više u Borou već je preselio u Aston Villu.

Prognoza

Poprilično slične šanse imaju za pobjedu i teško je nekome dati opipljivu prednost, stoga ćemo se odlučiti za remi.