Livaković sačuvao mrežu čistom u pobjedi protiv Kayserispora

Branimir Korać, HINA • nedjelja, 12.05.2024.

Fenerbahče je upisao očekivanu pobjedu u 36. kolu turskog prvenstva, a Dominik Livaković branio je svih 90 minuta i nije dopustio niti jedan pogodak gostima...

Vratar hrvatske nogometne reprezentacije Dominik Livaković branio je čitav susret za Fenerbahče koji je u 36. kolu turskog prvenstva kao domaćin svladao Kayserispor s 3:0 (2:0) i tako zadržao izglede za osvajanje naslova prvaka.

Igraj na utakmice turskog prvenstva na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Golove za Fenerbahče postigli su Batshuayi (18), Djiku (43) i Soyuncu (59).

No, kako je istovremeno Galatasaray kao gost nadigrao Fatih Karagumruk s 3:2 (1:1) golom Kutlua u 90. minuti, drugoplasirani Fenerbahče dva kola prije kraja i dalje zaostaje velikih šest bodova za vodećim Galatasarayem. Uoči njihova međusobnog dvoboja u sljedećem kolu Galatasaray ima 99, a Fenerbahče 93 boda.

Stoga Fenerbahčeu treba pobjeda u međusobnom susretu, pobjeda u zadnjem kolu protiv Istanbulspora, ali i poraz Galatasaraya kod Konyaspora u tom zadnjem kolu.