Cibona Vip - Partizan: Ludnica, totalna ludnica

Nikola Peris • četvrtak, 29.01.2004.

Kojim drugim riječima izraziti ono što se večeras događalo u Draženovoj dvorani. Publika raspjevana, igrači razigrani. Sve kao iz nekog sna. Partizan je posramljen, a Zagrebom se pjesma ori...

Slika 2 od 2.

Petnaestak minuta prije početka utakmice dvorana je puna, a njome odzvanja pjesma navijača. Pa tko može takvu utakmicu izgubiti? Cibona definitivno ne. Igrači su se hranili pljeskom publike, a BBB su svojim navijanjem digli cijelu dvoranu na noge. I dok je publika stajala, igračima Partizana kao da su kroz čitavu utakmicu noge bile odsječene.

Cibona je vrlo dobro krenula u susret. Nakon tek nekoliko napada na semaforu je stajalo 7:0. Gosti su se polako budili te približili na 15:10. Taj rezultat je ujedno bio i najbliži do kojeg su došli gosti iz Beograda tokom cijele utakmice. U tom su trenutku domaćini prebacili u veću brzinu. Tri brze kontre i efektno zakucavanje Poljaka digli su razliku na +11. To je ujedno i ostala razlika na kraju prve četvrtine. U nastavku uglavnom se igralo koš na koš, sve do odmora na koji se odlazi s prednošću Vukova od 44:36.

Nastavak je bio čisto demoliranje Partizana. Glavni "krivci" za to su bili Vranković (tri trice) i Penn koji je trpao s linije slobodnih bacanja ali i asistirao, krao lopte, skakao... Prednost Cibone iz minute u minutu rasla je da bi sa zvukom sirene za kraj treće trećine Golemac pogodio dva slobodna za +21.

Slika 1 od 1.

No Cibosi nisu ni tu stali nego su nošeni publikom igrali sve bolje i bolje. Rimac nije mogao promašiti, Golemac je skoro napravio triple-double (11 koševa, 7 skokova, 6 asistencija). Na kraju su čak i mlade snage (Omerhodžić i Ugrinoski) dobilile toliko od javnosti traženu priliku. Konačni rezultat glasio je 92:69. Stvarno lijepo zvuči...

Sada se možemo nadati kako entuzijazam i adrenalin neće tako brzo splasnuti. Svatko tko je večeras bio na utakmici nije mogao ostati ravnodušan na onakvu podršku i spektakl. Popularni "valovi" su se vratili Draženovom domu, nadamo se da će tako što duže ostati.