Njemačka: Klasnić strijelac, Werder prvak!

Tomislav Pacak, Darko Đapić • subota, 08.05.2004.

Ivan Klasnić i njegov Werder u ključnoj su utakmici bundesligaške sezone svladali Bayern u Münchenu s 3:1 i tako osigurali četvrti naslov prvaka dva kola prije kraja. Klasnić je opet bio stijelac...

Hrvatski reprezentativac jedan je od najzaslužnijih za veliki Werderov trijumf, ne samo u Münchenu već u cjelokupnom prvenstvu. Klasnić je načeo mrežu Bayerna u 19. minuti - Ailtonov udarac Kahn je samo loše odbio, a Klasniću nije bilo teško gurnuti loptu u mrežu.

Slika 1 od 1.

Micoud je uskoro udvostručio vodstvo, a Ailton sjajnim udarcem postavio 3:0 uoči odlaska na odmor. Pogodak Roya Makaayja bio je samo utješne naravi za Bayern koji je imao jednu od najlošijih sezone u proteklih desetak godina.

No trener domaćih, Otmar Hitzfeld, nije propustio čestitati protivniku: "Želim čestitati Werderu koji je imao zaista sjajnu sezonu i zaslužuje biti prvak.". Trener gostiju, Thomas Schaaf, bio je oduševljen načinom na koji je bremenska momčad došla do četvrte krune prvaka, i prve nakon 1993. godine: "Ovo je bio fantastičan način za okrnuti isto takvu sezonu!"

Strijelac je bio i Nenad Bjelica koji je donio Kaiserslauternu veliku pobjedu protiv Wolfsburga koja je vjerojatno spasila "carski klub" od ispadanja.

Utakmica na Fritz-Walter stadionu imala je vrlo čudan tijek. Domaćini su poveli preko Vratislava Lokvenca (57.), međutim "vukovi" odgovaraju s dva pogotka u razmaku od 65. do 67. minute (Diego Klimowicz i Martin Petrov), da bi pet odnosno devet minuta kasnije Lokvenc i Bjelica obradovali domaće navijače. Za Wolfsburg je nastupio i Marino Biliškov, a travnjak je napustio u 83. minuti.

Osim Kaiserslauterna put prema ostanku su trasirali Borussia (M) i Hertha. Momci iz Mönchengladbacha su pogocima Markusa Hausweilera i Vaclava Sverkosa nadigrali Schalke sa 2:0 dok je Hertha sa visokih 6:2 "isprašila" dortmundsku Borussiju. Golijadi u Berlinu prisustvovao je i Josip Šimunić odigravši cijelu utakmicu, a s istim učinkom se može pohvaliti Slađan Ašanin kod Borussije (M). Niko Kovač i Tomislav Marić su i dalje van kadra svojih momčadi.

Etiketi domaćinskog kola znatno su pridonijeli Bayer i HSV. "Apotekari" su pogocima Clemensa Fritza i France s rutinskih 2:0 svladali već davno otpisani Köln (Babić odigrao cijelu utakmicu), dočim je momčad Klausa Toppmöllera nanjela Stuttgartu peti ovosezonski poraz. Boris Živković je odigrao cijelu utakmicu, Zvonimir Soldo je izišao u 46. minuti dok Jurica Vranješ nije ulazio u igru.

Prilično uvjerljivi su bili i nogometaši Hannovera, koji su zahvaljujući dvostrukom strijelcu Thomasu Brdariću te Mohammadou Idrissou nadvisili Eintracht sa 3:0. Za momčad iz Frankfurta, koja je ovim porazom gotovo ispala iz lige, nije nastupio Jurica Puljiz.

Bundesliga, 32. kolo: Bayern - Werder 1:3, Bayern - Köln 2:0, HSV - Stuttgart 2:1, Hannover - Eintracht 3:0, Hertha - Borussia 6:2, Kaiserslautern - Wolfsburg 3:2, Borussia (M) - Schalke 2:0.