Partizan - Cibona: Drobnjak i Tepić ukrali pobjedu

Branimir Korać • četvrtak, 16.11.2006.

Cibona je bila blizu još jednog trijumfa u Beogradu protiv Partizana, momčadi koja joj očito odgovara po načinu igre. Unatoč fanatičnoj potpori s tribina, domaćin se mučio i tek nakon dva produžetka došao do pobjede dok Cibona ima za čim žaliti jer isto tako nije bila daleko od uspjeha...

Paklena atmosfera dočekala je "cibose" u Beogradu. Prepuna dvorana Pionir, fanatična podrška domaćim igračima, ali Zagrepčani 48 minuta nisu gubili glavu, igrali su smireno, održavali egal rezultat te bili i u vodstvu. No završnica susreta bila je kobna. U drugom produžetku loše su reagirali i omogućili Partizanu da uzme pobjedu.

Prva želja trenera Anzulovića bila je ne dozvoliti domaćinu da brzo stvori razliku i time dodatno ugrije atmosferu u dvorani. "Cibosi" su taj zahtjev ispunili i uz ne baš kvalitetnu igru održavali se u utakmici. Prvu četvrtinu dobili su sa 17:15, no već u tih prvih deset minuta dalo se naslutiti što će se događati i kakva će biti utakmica. Previše respekta gosti su pokazivali prema Kosti Peroviću koji je to dobro koristio i bio ključni čovjek Beograđana 40 minuta.

Slika 1 od 2.

Drugu četvrtinu Cibona počinje dobro, u napadu dobro reagira Lukša Andrić, Cibona se odvaja na pet poena prednosti, ali u napadu počinje raditi gluposti i Partizan se brzo vraća te se na poluvrijeme odlazi s 39:39.

Ulazak u treću četvrtinu pripada Partizanu koji i dalje forsira igru pod koš na Perovića i odlazi na 48:41, a nedugo zatim i 53:43. No tada Cibonu s nekoliko slabih reakcija u igru vraća Tripković te "vukovi" smanjuju serijom 9:0.

Ali što to vrijedi kada odmah slijedi nova slaba dionica. Priča o kravi koja prolije mlijeko, toliko puta spomenuta u Ciboninom slučaju. Kada je Partizan na startu posljednje četvrtine otišao na 64:55, činilo se kako je priča završena. No u 33. minuti Jamal McCullough ubacuje prvu Ciboninu tricu na susretu i smanjuje na 64:58. Domaćin počinje sve više griješiti, umjesto da mirno završi utakmicu, a Cibona se vraća.

56 sekundi prije kraja Davor Kus ubacuje dva bacanja za vodstvo Cibone 71:70, a s druge strane Drobnjak na 36 sekundi do kraja polaže za 72:71 Partizana. Kecman radi brzi prekršaj na Manceu koji ubacuje oba bacanja za 73:72, vodstvo Cibone. Partizan kreće u napad, 12 sekundi prije kraja "eksplozija" u dvorani, Drobnjak ubacuje tricu za 75:73 Partizana. Gostima je ostalo tek 12 sekundi i Cummings radi prekršaj kako bi osigurao svojoj momčadi posljednji napad. Kus ubacuje oba bacanja za 75:75, Partizan ima napad koji ne realizira sa zvukom sirene Kosta Perović u situaciji kada je praktički bio na ziceru.

Slika 2 od 3.

U produžetak Partizan ulazi bez Kecmana, Božića, Pekovića i Tripkovića koji su zaradili pet osobnih pogrešaka, dok je Cibona ostala bez pola centarske linije - Badera i Andrića.

U prvom produžetku pobjednik nije riješen. Jurica Žuža u završnici imao je priliku dovesti Cibonu u vodstvo, ali ubacio je tek jedno bacanje za 83:83, a s druge strane šut za pobjedu promašuje Cummings.

I onda slijedi odluka. Slabe reakcije Cibone u drugom produžetku, a s druge strane "iskakanje" Tepića i Drobnjaka i Cibona doživljava potop. Za sve je krivo katastrofalno zatvaranje skoka što je omogućilo skokove u napadu Drobnjaku i Tepiću dok s druge strane Cibona više nije mogla pogoditi "ni bačvu".

Šteta jer je propuštena ogromna prilika za odlazak na 3-1 uoči gostovanja Maccabija. Ovako Cibona ostaje u okviru očekivanog, nakon četiri kola na omjeru 2-2.