Litva uzvraća

Goran Markuš • nedjelja, 06.01.2008.

Litva je odličnom igrom uspjela savladati Finsku i tako si značajno povećala mogućnost osvajanja prvog mjesta. Uvjerljivom pobjedom u gostima nad Farskim otocima Srbi su na korak do prolaska grupe…

Nakon -1 na poluvremenu reprezentacija Litve uspjela je posložiti svoje redove i u zadnjim trenutcima svladati otpor Finaca. Prvom pobjedom na kvalifikacijama izjednačili su se sa ekipom Finske, a prolazak skupine sve je bliži.

Iako su se u prvom dijelu utakmice mučili i poluvrijeme završili s minimalnih -1 Srbi su u nastavku pokazali domaćinima da drže sve konce u rukama. S konačnih 33:28 reprezentacija Srbije je okončala susret i nadomak je prolaska skupine.

Kvalifikacije za SP 2009. u Hrvatskoj:
05.01.2008.: Farski Otoci – Srbija 28:33, Finska – Litva 32:33, Belgija – Švicarska 28:36
06.01.2008.: Estonija – Ukrajina 21:30, Bugarska – Portugal 31:43, Turska – Nizozemska 22:25, Cipar – Rumunjska 23:39