Hrvati uplašili Nijemce

Petar Plevnik • ponedjeljak, 18.02.2008.

Još je jedan sjajan vikend iza hrvatskih napadača u Bundesligi, koji iz tjedna u tjedan nastavljaju oduševljevati njemačke ljubitelje nogometa, ali i slati upozorenje kakva ih opasnost očekuje ovog ljeta u Austriji i Švicarskoj. Protekli će vikend pak što prije nastojati zaboraviti Eduardo da Silva i Jerko Leko...

Engleska

Vedran Ćorluka (Manchester City) - City nije nastupao ovog vikenda.

Niko Kranjčar (Portsmouth) - vrlo dobro odigrao svih 90 minuta u gostujućoj pobjedi nad Prestonom u FA kupu.

Eduardo da Silva (Arsenal) - uklopio se u sivilo momčadi u uvjerljivom porazu kod Manchester Uniteda, zamijenjen u 70. minuti.

Francuska

Marko Marić (Lille) - nije konkurirao za dvoboj protiv Rennesa.

Jerko Leko (Monaco) - do 64. minute sudjelovao u sramotnom 0:6 domaćem porazu od Bordeauxa.

Nikola Pokrivač (Monaco) - srećom po njega nije debitirao u debaklu protiv Bordeauxa.

Vedran Runje (Lens) - sačuvao svoju mrežu netaknutom u domaćem remiju s Niceom.

Teo Kardum (Libourne) - nije konkurirao za domaći dvoboj s Brestom.

Kristijan Polovanec (Libourne) - s klupe za pričuve odgledao remi bez pogodaka protiv Bresta.

Italija

Ivan Jurić (Genoa) - odigrao svih 90 minuta u porazu od gradskog rivala Sampdorije.

Dario Knežević (Livorno) - odigrao svih 90 minuta u gostujućem porazu kod Intera.

Dario Šimić (Milan) - uobičajeno s tribina promatrao nastup svoje momčadi.

Saša Bjelanović (Torino) - iako je na gostovanju u Sieni u igru ušao u 75. minuti, Zadranin je već četiri minute kasnije morao biti zamijenjen zbog ozljede.

Igor Budan (Parma) - ušao u igru u 66. minuti i u dva navrata propustio svojoj momčadi donijeti pobjedu protiv Milana.

Ivan Rajčić (Bari) - od 70. minute sudjelovao u pobjedi na gostovanju u Ravenni.

Njemačka

Mladen Petrić (Borussia Dortmund) - još jednom sjajnom igrom s dva pogotka donio Borussiji pobjedu na gostovanju kod Energieja u Cottbusa, a sebi s 11 prvenstvenih pogodaka prvo mjesto na ljestvici strijelaca.

Robert Kovač (Borussia Dortmund) - zbog ozljede zamijenjen na poluvremenu.

Ivan Rakitić (Schalke) - nakon vrlo dobrih prvih 45 minuta protiv Wolfsburga, odigrao nešto slabiji nastavak zbog čega je i zamijenjen u 73. minuti susreta.

Ivica Olić (HSV) - Ola nastavlja s odličnim igrama za klub iz Hamburga. Devetim prvenstvenim pogotkom načeo je Bochum u 40. minuti, zamijenjen u 75. minuti.

Josip Šimunić (Hertha) - odigrao svih 90 minuta u domaćoj pobjedi nad Arminijom.

Ivan Klasnić (Werder) - iako je u igru ušao u 63. minuti, nepunih 20 minut kasnije glavom je postigao pogodak za konačnih 2:0 protiv Nürnberga.

Jurica Vranješ (Werder) - do 53. minute sudjelovao u domaćoj pobjedi nad Nürnbergom.

Ivo Iličević (Greuther Fürth) - zbog ozljede mladi reprezentativac ne konkurira za sastav.

Bojan Vručina (Duisburg) - s klupe za pričuve promatrao poraz svoje momčad od Stuttgarta.

Leon Benko (Nürnberg) - nije konkurirao za gostovanje kod Werdera.

Andre Mijatović (Arminia Bielefeld) - igrao svih 90 minuta u minimalnom gostujućem porazu od Herthe u Berlinu.

Stiven Rivić (Energie Cottbus) - nije konkurirao u dvoboju protiv Borussije.

Mario Cvitanović (Energie Cottbus) - odigrao svih 90 minuta u domaćem porazu od Borussije.

Kristijan Ipša (Energie Cottbus) - bio na klupi za pričuve.

Krešo Ljubičić (Eintracht Frankfurt) - nije konkurirao za gostovanje u Rostocku.

Ivica Banović (Freiburg) - odigrao svih 90 minuta u minimalnoj domaćoj pobjedi nad Augsburgom.

Marino Biliškov (Greuther Fürth) - zbog žutih kartona nije konkurirao za dvoboj s Kaiserslauternom.

Hrvoje Vuković (Alemannia Aachen) - zbog ozljede izvan konkurencije za momčad.

Španjolska

Marko Babić (Betis) - nije bio u konkurenciji za susret s Real Madridom.

Mate Bilić (Sporting Gijon) - odigrao svih 90 minuta u domaćoj pobjedi protiv Xereza i svojim pogotkom načeo mrežu gostiju.

Austrija

Mario Tokić (Rapid) - odigrao svih 90 minuta u gostujućoj pobjedi nad Austrijom Kärnten te zaradio žuti karton.

Marijo Bazina (Rapid) - zamijenjen u 56. minuti susreta.

Niko Kovač (Salzburg) - kapetan hrvatske reprezentacije odigrao je svih 90 minuta u uvjerljivoj pobjedi protiv Matersburga i s bijele točke postigao treći pogodak za Red Bull.

Manuel Pamić (Salzburg) - dojučerašnji igrač Rijeke odigrao je premijernih 90 minuta u dresu svog novog kluba.

Silvije Čavlina (LASK) - očuvao svoju mrežu netaknutom u minimalnoj domaćoj pobjedi nad Riedom.

Marijo Mijatović (LASK) - odigrao posljednjih 20 minuta u pobjedi svoje momčadi.

Željko Pavlović (Wacker) - svih 90 minuta sačuvao svoju mrežu netaknutom u domaćoj pobjedi nad Sturmom.

Belgija

Ivan Bošnjak (Racing Genk) - odigrao svih 90 minuta u gostujućem porazu od Westerloa i asistirao za jedini pogodak svoje momčadi.

Mario Carević (Lokeren) - odigrao svih 90 minuta u gostujućem remiju kod Mechelena i asistirao za izjednačujući pogodak.

Zvonimir Deranja (Moeskroen) - do 57. minute sudjelovao u porazu na gostovanju kod Anderlechta.

Antun Dunković (Mechelen) - proveo na terenu posljednju minutu susreta s Lokerenom.

Nikica Jelavić (Waregem) - od 65. minute sudjelovao u gostujućem remiju kod Germinal Beerschota.

Ivan Leko (Club Brugge) - do 78. minute sudjelovao u domaćem porazu od Standarda, zaradio žuti karton u 18. minuti.

Goran Ljubojević (Racing Genk) - zbog ozljede i dalje izvan konkurencije za momčad.

Ivan Milas (Eupen) - odigrao svih 90 minuta u pobjedi nad Namurom.

Dario Smoje (Gent) - zbog ozljede nije konkurirao za domaći susret s Cercle Brugesom.

Grčka

Tomislav Butina (Olympiacos) - već duže vrijeme ne konkurira za momčad.

Dario Krešić (Panionios) - branio u minimalnom gostujućem porazu kod Larise.

Ivica Majstorović (Panionios) - odigrao svih 90 minuta na gostovanju kod Larise.

Mario Galinović (Panathinaikos) - susret Atromitosa i Panathinaiksao odgođen je.

Anthony Šerić (Panathinaikos) - susret Atromitosa i Panathinaiksao odgođen je.

Darko Miladin (Ergotelis) - s klupe za pričuve promatrao minimalni poraz na gostovanju kod Olympiakosa.

Mario Budimir (Ergotelis) - odigrao posljednjih 20 minuta na porazu kod Olympiakosa.

Zdravko Popović (OFI Kreta) - nije konkurirao za dvoboj s Veroijom.

Ante Tomić (Xanthi) - susret AEK-a i Xanthija odgođen je.

Nizozemska

Danijel Pranjić (Heerenveen) - do 80. minute sudjelovao u gostujućem remiju kod Heraclesa.

Srđan Lakić (Heracles) - odigrao svih 90 minuta i asistirao za konačnih 2:2.

Turska

Gordon Schildenfeld (Besiktas) - odigrao svih 90 minuta u domaćoj pobjedi nad Ankarasporom.

Igor Gal (Rizespor) - odigrao svih 90 minuta u domaćem porazu (2:4) od Fenerbahčea.