Ostali sportovi

Dugorešanke slavile u Šibeniku

Goran Tomičić • ponedjeljak, 03.03.2008.

U drugom kolu Lige za prvaka OTP Banka je pobjedom protiv Kaštele zadržala maksimalan učinak. Mladost iz Duge Rese ubilježila je uvjerljivu pobjedu u Šibeniku i bitno povećala izglede u borbi za ostanak...

Puljanke su pred svojim navijačima odigrale novu odličnu utakmicu, iako su Kaštelanke uzele prvi set. No, Bankarke su se razigrale u nastavku i rutinski preokrenule rezultat. U četvrtom setu je Kaštela zaigrala malo bolje, ali nije uspjela ugroziti pobjedu domaćina.

Neizvjesnosti nije bilo ni u dvoboju Pivovare i Vukovara. Osječanke su bez ikakvih problema stigle do nove domaće pobjede, a velika razlika u kvaliteti bila je očita već u prvom setu. Isto je bilo i u nastavku utakmice, a Vukovarke ni u jednom trenutku nisu uspjele zaprijetiti.

Slika 1 od 2.

Najvažnija utakmica Lige za ostanak odigrana je u Šibeniku, gdje je dugoreška Mladost uvjerljivo uzela važne bodove. Mladostašice su protiv oslabljenih Šibenčanki odigrale najbolju ovosezonsku utakmicu. Već je 12:25 u prvom setu pokazalo da domaće nemaju odgovora na odličnu igru ekipe Željka Grgasa. Slično je bilo i u drugom setu u kojem su iskusnije dugoreške igračice rutinski povisile na 2:0. U posljednjem setu je Šibenik uzeo 21 poen, ali slavlje Mladosti nije bilo ugroženo.

Zagreb nije imao nikakvih izgleda u Vinkovcima. Prva dva seta bila su tek malo snažniji trening za Vinkovčanke, a posljednju dionicu je Zagreb odigrao neusporedivo bolje, ali ključni poeni otišli su na domaću stranu.

Dramatičan je bio dvoboj Grobničana i Azene. Domaće su sigurnom igrom uzele prvi set, ali Azena je uzvratila na isti način. Treći set bila je neizvjesna izmjena poena u kojoj su gošće stigle do prednosti, a četvrti set bio je identičan prvom i Grobničan je izjednačio. U petom setu obje ekipe su imale svojih prilika, a spretnije su ovog puta bile domaće igračice.