Ostali sportovi

Rijeka nezaustavljiva

Goran Tomičić • utorak, 08.04.2008.

Rijeka je i nakon šestog kola Lige za prvaka zadržala maksimalan učinak, a Kaštela DC je upisala prvu pobjedu. Dugorešanke su u gostima namučile Grobničan, ali nisu uspjele uzeti niti jedan set...

Pobjednik dvoboja Rijeke i Vukovara bio je jasan već nakon prvog seta, kojeg su domaće dobile s uvjerljivih 25:6. Vukovarke su u drugom setu zaigrale mnogo bolje, ali Rijeka je ipak povisila rezultat, a treći set je bio samo potvrda nove pobjede Riječanki.

Zagrebačka Mladost je u prvom setu iskoristila greške u igri Kaštela, ali ipak nije mogla više od početne prednosti. No, Jelić je promijenio taktiku i Mladost više nije mogla preko 15 poena.

Zanimljiv je bio dvoboj OTP Banke i Pivovare. Osječanke su minimalnim rezultatom uzele prvi set, ali domaće sigurnom igrom dolaze do izjednačenja. Pivovarke su u nastavku ipak bile spretnije i uspjele su uzvratiti Puljankama za poraz u prvom kolu doigravanja.

Dramatičan je bio ogled Grobičana i dugoreške Mladosti. Gošće su tijekom cijelog dvoboja pružale solidan otpor, ali nisu uspjele izboriti više od časnog poraza. Zagreb je dobru formu potvrdio slavljem protiv Azene. Ekipa Tonija Bingule je u prvom setu od početka kontrolirala igru, a dramatičan drugi set otišao je na domaću stranu i Azena se više nije mogla vratiti u igru. Cestorad i Šibenik igraju 10. travnja.