Ostali sportovi

Kina slavi broncu

Goran Tomičić • subota, 23.08.2008.

Kina je u dvoboju za brončanu medalju na Olimpijskim igrama svladala Kubu 3:1 (25:16, 21:25, 25:13, 25:20). Domaća reprezentacija je tako ipak završila na postolju, a trostruke olimpijske pobjednice Kubanke su ostale bez medalje...

Oko 14 tisuća navijača priredilo je sjajnu atmosferu u dvorani. Kuba je utakmicu otvorila vodstvom 6:2, no tada su proradile Wang Yimei i Feng Kun za seriju 5:0 kojom je Kina izborila vodstvo 7:6. Odlične Kubanke su se sjajno borile, ali Kina je čuvala prednost do 14:13. Tada su domaće serijom 8:2 otišle na 22:15 i set je praktično bio odlučen. Wang je servis greškom vratila malu nadu Kubi, ali je ista igračica s dva asa odmah otklonila posljednje dvojbe.

Kuba je na krilima Nancy Carrillo i Yanelis Santos stigla do prednosti 9:4 u drugom setu. Uporne Kineskinje izjednačile su na 17:17, ali su Calderon i Carillo lijepim akcijama odvele svoju ekipu do prednosti 24:21, a Yumilka Ruiz je iskoristila prvu set loptu za izjednačenje.

Treći set je Kina otvorila sjajnom napadačkom igrom kojom je izborila vodstvo 8:4, koje je sjajnom agresijom povećavala do konačnih 25:13. Kuba u ovoj dionici nije imala gotovo nikakvih izgleda.

Kina je u četvrtom setu izborila prednost 10:5, koju je održavala do 15:10, a onda je sjajna Calderon odvela Kubu do vodstva 21:20. No, bili su to posljednji poeni Kube, budući da je blokerica Zhao Ruirui serijom 5:0 završila dvoboj i počelo je slavlje domaće reprezentacije.