Ibričić rastužio bivše suigrače

Mihaela Bradovski • subota, 10.01.2009.

Prošlogodišnji finalisti, sastavi Zagreba i Hajduka otvorili su natjecanje završnog turnira Dvoranskog prvenstva Hrvatske. I ove su se godine ove dvije momčadi, uz domaći sastav, prometnule u najveće favorite prvenstva. Pobjednika je odlučio bivši Zagrebaš Senijad Ibričić koji se u listu strijelaca upisao dva puta...

Susret je započeo prilikama Gabrića na jednoj i Jurendića na drugoj strani. Minutu kasnije svoj je snažan udarac oprobao i Siniša Linić no vratar Zagreba brani bez većih problema. Splićani su bolje otvorili susret pa su već u idućoj minuti probali poentirati nakon akcije Gabrića i Ibričića, ali vratar Goran Bašić i tada i u petoj minuti nakon udarca Gabrića izlazi kao pobjednik.

I u sedmoj je minuti vratar "bijelih" odličnom obranom sačuvao početnih 0:0. Pucao je mladi Aračić s gotovo 20 metara. Dvije minute prije kraja prvoga dijela splitskom je sastavu propao i pokušaj Trebotića iz voleja. No inicijativa aktualnih prvaka urodila je plodom u posljednjim trenucima prvoga poluvremena. S centra je odapeo Senijad Ibričić i pogodio lijevi kut Bašićevih vrata.

Splitska je momčad prilikom otvorila i nastavak susreta, prema vratima "bijelih" pucao je Gabrić, a s crte je očistio Ivan Parlov. Zagreb se u susret vratio pogotkom Jugovića u 16. minuti, a u idućem je napadu loptu iza Tomaićevih leđa, za 2:1, smjestio i napadač Krstanović. Pogotkom Strinića sa ruba kaznenog prostora Hajduk je poravna rezultat i vratio susret na početak. Igrala se 19. minuta.

Jedan od najznačajnijih susreta dana, derbi između splitskih i zagrebačkih "bijelih" završio je pobjedom Hajduka koju je dvije minute prije kraja osigurao dvostruki strijelac Senijad Ibričić. Ibričić se riješio i svog čuvara i vratara Zagreba i mirno loptu poslao u mrežu.

Dvoransko prvenstvo 1. HNL, finalni turnir: Zagreb - Hajduk 2:3