Dinamo pobjedom preskočio Šibenik

Ivana Jurica, Mihaela Bradovski • subota, 10.01.2009.

Nakon Zagreba i Hajduka na teren su izašle momčadi Dinama i Šibenika. Šibenčani su nakon odličnog prvog dana imali nekoliko slabijih izdanja, dok su se "modri" u završnicu provukli bez prenesenog boda. Dinamo je i u ovaj susret startao slabo, u igru ih je vratio vrlo sumnjiv pogodak, no na kraju su nogometaši Marijana Vlaka stigli do uvjerljive pobjede...

Prvu ozbiljniju priliku stvorio je Šibenik. Dražen Gović je pucao iskosa s desne strane, mladi Kelava je taj udarac obranio, ali lopta se odbila do Zeca koji ne uspijeva pogoditi. U 2. Minuti jedanaesterac za Šibenik. Tomić je srušio Zeca u kaznenom prostoru, sudac Šimčić odmah je pokazao na bijelu točku, odakle je precizan bio prvi šibenski strijelac na ovom prvenstvu Dražen Gović.

U petoj minuti ponovno prijeti Gović, ali nema opasnosti za Kelavu. U istoj minuti pokušava i Sivonjić, ali ravno u šibenskog vratara Blaževića. Sedma minuta i novi udarac Šibenčana. Tek što je ušao u igru pokušao je mladi Ademi, ali preko gola. Na drugoj strani opet prijeti Sivonjić, ali i učinak je jednak onom prošlom.

Nije bilo puno prilika i pokušaja u prvom poluvremenu. Više su prijetili Narančasti iz Šibenika. U zadnjoj minuti Dinamo dolazi do izjednačenja. Tomić je izveo slobodan udarac, na drugoj stativi bio je Lovren koji je pucao, vratar Blažević je uhvatio loptu, ali je Šimčić pokazao da je prešla crtu. Izazvalo je to velike prosvjede Šibenčana, koji su i na poluvremenu uvjeravali suce da lopta nije prešla crtu, ali suci svoju odluku nisu promijenili.

U prvoj minuti nastavka prijeti Dinamo preko Mandžukića, ali Blažević je siguran. Šibenik odgovara preko Govića, ali mreža se ni ovog puta nije zatresla. A mogla je u 15. Minuti kad je dva puta priliku imao Alispahić. Prvi mu je put obranio Kelava, a drugi put nije bio toliko precizan.

Nekako baš s ulaskom Bad Blue Boysa u dvoranu poklopio se i vodeći gol za Dinamo. Ante Tomić je iskosa s desne strane matirao Blaževića i doveo svoju momčad u vodstvo. U 19. Minuti Ante Bulat dugo je vukao loptu, ali u kaznenom prostoru on i Ademi nisu uspjeli nadmudriti Kelavu. Na 3:1 Dinamo je povisio u 22. Minuti nakon lijepe akcije Mandžukića i Sammira koju je Brazilac okrunio pogotkom.

Konačan rezultat od 4:1 postavio je u solo akciji Mario Mandžukić. Sam je sebi asistirao od mantinele i iskosa s desne strane pogodio mrežu šibenskog vratara.

Dvoransko prvenstvo 1. HNL, finalni turnir: Dinamo - Šibenik 4:1