Svilokos zasjenio odlične Zadrane

Ivana Jurica, Mihaela Bradovski • subota, 10.01.2009.

Četvrti susret današnjeg rasporeda pripao je nogometašima Zadra u dvoboju protiv momčadi sa Šubićevca. Šibenčani su tako upisali i drugi poraz dana, dok su Zadrani nastavili sa efikasnim i atraktivnim igrama. Ipak, ovaj će se susret ipak najviše pamtiti po prekidu uzrokovanom gubitkom svijesti jednog od najcjenjenijih hrvatskih sudaca, Vlade Svilokosa..

Već u 20. sekundi Zadrani su došli do prednosti. Župan je uzeo loptu na svojoj polovici, došao do ruba kaznenog prostora, i opalio, dovoljno jako i precizno da prevari Blaževića za veselje na tribinama. Domaćini prijeti opet, ovaj puta preko Terkeša, ali lopta odlazi za malo pored gola. Uzvraća Milanović, ali mreža Ježine nije se zatresla.

U 4. minuti Gović pokušava od mantinele, ali njegovi suigrači ga ne prate dobro. Uslijedilo je razdoblje bez pravih prilika i udaraca, Šibenik je više imao loptu u svom posjedu, a domaćini su pokušavali zaprijetili iz kontranapada. U desetoj minuti odlična prilika za Šibenik. Kovač je pripremio priliku za Ademija, ali Ježina je odličnom intervencijom spasio svoj gol.

U pretposljednjoj minuti prvog dijela novi gol Zadra. Ćurjurić je ubacio s desne strane, a mladi Jure Jerbić pogađa za 2:0. 47 sekundi prije kraja prvog dijela sudac Vlado Svilokos izgubio je svijest i, iako se nakon deset minuta prekida susret nastavio, sitaucija je itakako loše izgledala. Posljednjih 50-ak sekundi prvog poluvremena kao da se i nije igralo, a sudac Svilokos iz dvorane je ispraćen velikim pljeskom.

Jednako brzo kao što su i primili pogodak Šibenčani ga i postižu u drugom poluvremenu. Strijelac je bio Mehmed Alispahić. Ali već u idućoj akciji Zadar vraća na dva gol prednosti. Ćurjurić je bio pred Mihaljevićem koji nije uspio dohvatiti tu loptu, pa je mladi hajdukovac na posudbi u Zadru iz druge pogodio.

Puno sadržajnije drugo poluvrijeme. Gović pogađa stativu, na odbijenoj lopti je Alispahić ali ne uspijeva još jednom biti precizan. Nakon toga opet prijeti Gović, ali Ježina je na pravom mjestu. Odgovara Marin Ljubičić, ali i Mihaljević je na ovaj put na visini zadatka. Puljić pokušava iz samog kornera, ali šibenski vratar ne da se iznenaditi.

U 19. Minuti momčad Ivice Kaliniće smanjuje na 3:2. Joško Kovač iz drugog pokušaja ipak uspijeva pogoditi mrežu domaćeg čuvara mreže. Dvije minute kasnije Narančasti prijete preko Zenija Husmanija, ali Ježina bez većih poteškoća kupi tu loptu. Zadrovu vrataru pokušavaju zaprijetiti i Ante Bulat i Alispahić, no, rezultat se ne mijenja.

15-ak sekundi prije kraja Ante Bulat pokušava iz daleka, ali mreža se ni ovog puta nije zatresla. Pobjeda je tako ostala domaćim nogometašima.

Dvoransko prvenstvo 1. HNL, finalni turnir: Šibenik - Zadar 2:3