Ivana Jurica, Mihaela Bradovski • subota, 10.01.2009.

Dugo se čekao susret Hajduka i Dinama, a dvije najbolje hrvatske momčadi krenule su u susret prilično žestoko. Iako uzbuđenja i atraktivnih poteza nije nedostajalo niti s jedne niti sa druge strane, još je jednom najveći pljesak pripao vaznjaku Splićana, Senijadu Ibričiću, prošlogodišnjem najboljem igraču prvenstva...

Treća minute susreta donijela je erupciju oduševljena na Višnjiku: Hajduk je poveo s 1:0. Gabrić je prebacio Dinamovu obranu, na drugoj stativi Ibričić je namjestio glavu i lako pogodio nebranjenu mrežu. No, vrlo brzo Zagrepčani se vraćaju u egal. Ante Tomić pucao je dobro i precizno i lopta se prevarila Tomića.

Hajduk opet pokušava preko Jerteca, ali on je zamalo neprecizan. U idućoj minuti ponovno je Jertec u glavnoj ulozi, dugo je vukao loptu, ali ona na kraju nije završila tamo gdje je on želio. Sedma prilika donosi novu dobru akciju Hajduka: sve je sam napravio Zadranin Tomasov, ali nije uspio pogoditi. Uspio je zato Ibričić u sedmoj minuti i drugu put matirati Kelavu.

Ali Dinamo se i ovog puta vrlo brzo vraća. Dejan Lovren metar – dva iz polovice Hajduka, neometan od Splićana, puca i pogađa za 2:2. U desetoj minuti prijeti Mandžukić, ali lopta odlazi za malo pored suprotne vratnice. U posljednjim sekundama poluvremena Hajduk prijeti preko Ibričića, ali on nije precizan. Na drugoj je strani pokušao i Mandžukić, ali su Splićani u posljednji tren uspjeli otkloniti opasnost.

U prvoj minuti nastavka Jertec nakon solo prodora dolazi ispred Kelave, ali vratar Dinama ne da se savladati. Ipak, vrlo brzo morao je u mrežu po loptu. Akciju dvojca Ibričić – Gabrić potonji je okrunio trećim splitskim golom. Zagrepčani prijete nakon slobodnog udarca, ali Vrdoljak nije precizan.

U 16. Minuti zaiskrilo je između Hrgovića i Ibričića, sudac je obojicu kaznio žutim kartona, a Torcida je u teren bacala kovanice i upaljače, a nakon vrlo kratkog prekida susret je nastavljen, a splitski navijači nastavili su s vrijeđanjem Hrgovića. Dinamovi vratar zbog oštrijeg prekršaja izvan svog kaznenog prostra zaradio je najprije žuti karton, a zbog diranja i napucavanja lopte nakon toga isključen je na dvije minute pa je u igru morao Lončarić.

Dinamo prijeti preko Sammira koji pogađa stativu, dok na drugoj strani Gabrić ne uspijeva pogoditi iz dobre situacije. Tomasov je u kontri, ali Kelava koji se vratio u igru brani. Dobrim pokušajem istaknuo se i Pivarić, ali lopta nije završila u mreži, ali u jednom od idućih napada jest. Opet je pucao Pivarić, Mandžukić je samo dotaknuo loptu i prevario Tomića.

Dvije minute prije kraja Tičinović je sam sebi stvorio priliku. Od mantinele mu se lopta odbila i mladi je hajdukovac pogodio za novo vodstvo svoje momčadi. Nakon toga Dinamo je umjesto Kelave uveo i još jednog igrača koji je stao na gol, Josipa Pivarića, ali nije se to isplatilo Dinamovcima.

Večeras je naša fešta, večeras se vino pije i Šampioni– pjevala je Torcida pozdravljajući svoje igrače.

Dvoransko prvenstvo 1. HNL, finalni turnir: Hajduk - Dinamo 4:3