Zagrebu miroljubiva pobjeda

Ivana Jurica, Mihaela Bradovski • subota, 10.01.2009.

Susret između Zagreba i Šibenika protekao je u gotovo revijalnom tonu. Pjesnici su odigrali upravo onoliko koliko im je trebalo da stignu do nove pobjede, kojom su ujedno i osigurali nastup u polufinalu. Osim ponovno raspoloženih veznjaka, u dresu Zagreba sjajan je bio i vratar Goran Bašić...

Prvi su zaprijetili Šibenčani preko Husmanija, ali Bašić se nije dao iznenaditi. Siguran je i na drugoj strani bio Marko Mihaljević nakon udarca iz daljine. Iskosa s desne strane pokušao je Kovač u trećoj minuti, ali Bašić se ni ovog puta nije dao savladati. Zagrepčani prijete preko Matea Pavlovića, ali nema opasnost za gol šibenskog čuvara mreže.

U šestoj minuti Ademi je s lijeve strane poslao dobar centaršut, ali je ispred Kovača pravodobno reagirao jedan Zagrepčanin. U isto minuti prijeti i Alispahić, ali pogotka i dalje nema. Odmah potom Spahija ima dobru priliku, ali sa samo nekoliko metara prebacuje gol. Nešto kasnije Spahija pokušava i iz daljine, ali učinak je identičan ranijem pokušaju.

Šibenik puno više ima loptu u svom posjed, ali pogotka i dalje nema. U devetoj minuti pokušava i Celiščak, ali bez uspjeha. Isti igrač i u idućoj akciji puca, a Bašić je prisiljen na intervenciju. Zagreb igra vjerojatno svoje najlošije poluvrijeme na ovom turniru, dok Šibenčani, ovaj put u Modrom, igraju bez možda i ponajbolje dvojice igrača, Govića i Zeca, te bez Milanovića.

U posljednjim trenucima prvog dijela Šibenik je išao u kontru, tri na jedan, ali Ante Bulat izgubio je loptu, što su Zagrebaši znali kazniti preko Ivana Parlova koji je iskoristio odličnu asistenciju Jugovića.

Prva minuta nastavka donosi i prvu priliku Šibenika, no, udarac Alispahića odličnom je intervencijom zaustavio Bašić. Zagreb prijeti iz kontranapada, ali udarac Abdurahimija Modri odbijaju u korner nakon kojeg je Mihaljević prisiljen na intervenciju. U 15. Minuti Bašić još jednom spašava svoja vrata nakon odličnog udarca Joška Kovača.

Kovač je i dalje glavna opasnost za gol Zagreba. Njegov je udarac ovaj put otišao za malo pored gola. Puno manje prilika stvorili su Crveni, ali su bili znatno precizniji. Kartelo je započeo polukontru, dodao do Mujdže koji s desne strane pogađa za 2:0.

Znatno bolje igra Zagreb u nastavku susreta što se odmah osjeti i na rezultatu. Oršulić je s lijeve strane dodao Parlovu u kaznenom prostoru Šibenika, a on je i treću loptu poslao iza Mihaljevićevih leđa. Do kraja susreta nije bilo promjena rezultata. I Šibenik i Zagreb okončali su svoj nastup na Dvoranskom prvenstvu danas, s razlikom što Zagreb sutra nastavlja nastavlja borbu za trofeje, a Šibenik ide kući.

Dvoransko prvenstvo 1. HNL, finalni turnir: Zagreb - Šibenik 3:0