Hajduk maksimalan na Dinamo

Ivana Jurica, Mihaela Bradovski • subota, 10.01.2009.

Posljednji susret dana, ali i posljednji susret uoči sutrašnje same završnice prvenstva odigrali su nogometaši Hajduka i Zadra. Obje će momčadi imati prilike kroz dvoboje polufinala izboriti novi međusobni ogled. Neporaženi Hajduk zadao je Zadranima prvi poraz, slavili su Splićani rezultatom 4:1...

Hajduk susret otvara stativom. Mladi Goran Jozinović puca snažno, ali milimetri su dijelili Hajduk od vodstva, ispriječio se okvir gola. Ali dvije minute kasnije Jozinović se ipak upisuje u listu strijelaca. Dobio je loptu na lijevoj strani napada i vrlo precizno naciljao suprotni kut gola Zadrova vratara Ježine.

U petoj minuti, otprilike s istog mjesta odakle je Jozinović zabio gol, pucao je i Tičinović, ali je Ježina ovog puta taj udarac obranio. Zadrani do izjednačenja dolaze u sedmoj minuti nakon pogreške Subašića. Hajdukov vratar želio je loptu izbiti u aut, ali nije uspio, ona se on mantinele vratila Ljubičiću poji pogađa za 1:1.

Dvije minute prije kraja poluvremena domaćini pokušavaju preko Jerbića, ali lagan je to zadatak za Subašića. Na drugoj strani Splićani opet dolaze do prednosti, a strijelac je i ovog puta Goran Jozinović.

Početkom nastavka Zadrani prvi prijete. Puca Jure Jerbić, ali Subašić uz pomoć vratnice zaustavlja taj šut. U 15. Minuti lijepa akcija Hajduka koju je pogotkom pokušao završiti Maloča, ali Zadar je spasio okvir gola. Kratki prekid nakon četiri i pol minute igre u nastavku. Lopta je završila na tribini, suci su željeli nastavak igre s tom loptom, ali ona se nije vraćala u igru. Suci na kraju ipak popustili, uzeli su drugu loptu, a vrlo brzo u teren je, nakon intervencije zaštitara stigla i željena lopta.

U nedostatku pravih zanimljivosti na terenu gledatelje su zabavljale i takve situacije. Ali stvari su se ponovno preusmjerile na teren jer je Hajduk povisio na 3:1. Aračić je uposlio mladog Tičinovića koji matira Ježinu za dva gola prednosti splitske momčadi. Momčad Dalibora Zebić prijeti preko Marka Raše, ali preslab je to udarac za vratara Hajduka.

Vidjelo se da i jedni i drugi jedva čekaju kraj utakmice, odnosno sutrašnje polufinale. Hajduk je, ipak, do kraja preko Maloče postigao još jedan pogodak za konačnih 4:1.

Dvoransko prvenstvo 1. HNL, finalni turnir: Hajduk - Zadar 4:1