SP 2009, Natjecanje po skupinama, Skupina A, 3. kolo, 19.01.2009, 15:30 h, Osijek, Gradski vrt, gledatelja: 1500
Suci: Mohsen Karabas-Chi i Majid Kolahdouzan (oba Iran)
Rumunjska
Rumunjska
30:26(15:13) Argentina
Argentina

Nada i dalje živi

Petar Plevnik • ponedjeljak, 19.01.2009.

U svom trećem pokušaju reprezentacija Rumunjske upisala je prvu pobjedu na Svjetskom prvenstvu. U prvom susretu trećeg kola skupine A Rumunji su s 30:26 svladali Argentinu i tako očuvali nadu za plasman u drugi krug...

UKUPNO26105/65

Svjesni činjenice da im je susret protiv Argentine biti ili ne biti, Rumunji odlično kreću u susret te nakon četiri minute vode 3:0. Prvih 20 minuta Argentinci nisu imali riješenja za odličnog rumunjskog pivota Piriianua, što su fizički jači Rumunji odlično koristili za lake pogotke s crte, dok su Argentinci uglavnom pokušavali šutem iz vana preko Gulla.

Kao i u prethodna dva susreta, Argentinci su i protiv Rumunja pokazali kako se ne predaju tako lako. Nekoliko dobrih obrana Garcije, kao i isključenje Jacoba u 25. minuti omogućili su Argentincima da serijom 3:0 tri minute prije kraja poluvremena dođu do prvog izjednačenja na susretu (12:12). Ipak, 40 sekundi prije kraja prvog dijela Argentinci ostaju s igračem manje, što je Rumunjima bilo dovoljno da na odmor odu s dva pogotka prednosti (15:13).

Vezane vijesti

Jednako dobro kao što su završili prvo, Rumunji su krenuli u drugo poluvrijeme. Ponovno je Piriianu bio neriješiva enigma za argentinsku obranu te s dva pogotka na otvaranju drugog dijela vratio Rumunje na plus četiri (17:13). Argentinci se vraćaju te serijom 3:0 stižu na samo pogodak razlike (17:16), da bi sredinom drugog dijela Rumunji serijom 6:1 po prvi put pobjegli na pet pogodaka razlike (22:17) i tako definitivno prelomili susret u svoju korist.

Do kraja susreta Rumunji su bez problema održavali prednost, slavivši u konačnici s 29:26. Najbolji u redovima Rumunja vratar Stanescu s 12 obrana te Ghionea s devet pogodaka. Kod Argentine sedam pogodaka Kogovseka.