SP 2009, Natjecanje po skupinama, Skupina A, 3. kolo, 19.01.2009, 19:30 h, Osijek, Gradski vrt, gledatelja: 1000
Suci: Olesen, Pedersen (oba Danska)
Francuska
Francuska
42:11(20:3) Australija
Australija

27 minuta bez gola!

Petar Plevnik • ponedjeljak, 19.01.2009.

Kao i uvijek kada nastupa Australija i u večerašnjem susretu protiv Francuske jedina dvojba bila je s koliko će pogodaka minusa Australci napustiti teren. Olimpijski prvaci imali su više milosti nego Slovaci jučer slavivši s 42:11...

UKUPNO1152/34

Sve da do kraja Svjetskog prvenstva ne ubilježe nijednu pobjedu, a vrlo vjerojatno neće, Australci su u današnjem susretu protiv Francuza doživjeli vrhunac. Naime, nakon pet minuta igre na semaforu je stajalo Francuska 1 - Australija 2, a čast da bude strijelac "povijesnog" pogotka pripala je Tommyu Fletcheru iz sedmerca.

Australci su se odlično držali do devete minute (4:3), a onda kreće bolna i duga smrt. U preostalu 21. minutu do kraja odmora Francuzi su napravili nevjerojatnu seriju 16:0, a posebno je raspoloženo pritom bilo desno krilo Luc Abalo, koji je prvi dio susreta završio s učinkom od osam pogodaka iz isto toliko pokušaja.

Vezane vijesti

Suša Australaca nastavila se do šeste minute nastavka kada Nemanja Subotić treći australski pogodak na susretu, prvi nakon 27 sušnih minuta! Do kraja susreta Australci su se "raspucali", završivši susret s 11 pogodaka u francuskoj mreži, ali i 42 u svojoj!

Prvo ime u francuskim redovima s deset pogodaka bio je Luc Abalo, dok je Dauda Karaboue, koji je branio cijeli susret, upisao 15 obrana. Kod Australaca četiri pogotka Fletchera.