SP 2009, Natjecanje po skupinama, Skupina D, 3. kolo, 19.01.2009, 21:15 h, Poreč, Žatika, gledatelja: 500

Zoran Zdelar • ponedjeljak, 19.01.2009.

Danski su reprezentativci s pola snage uspjeli iznimno uvjerljivo slaviti u dvoboju sa Saudijskom Arabijom...

UKUPNO13111/12

Po prvi puta nakon jedne utakmice odigrane u porečkoj Žatiki možemo reći da se radilo tek o kakvom srednje snažnom treningu danske reprezentacije. Saudijci nisu uopće mogli konkurirati moćnim Dancima i vjerojatno o tome dovoljno govori podatak da su u prvih pola sata igre postigli svega četiri gola, dok je Danska zatresla mrežu 17 puta.

U prvih pola sata igre iznimno je raspoložen bio Anders Jensen Eggert koji je iz deset udaraca uspio postići čak devet golova i tako uvelike pomoći svojoj reprezentaciji da osigura pobjedu već u pola sata igre. Kasnije je proglašen i najboljim igračem utakmice, iako je u drugom dijelu zabio još samo jednom.

Da je ovo potpuno jednosmjerna utakmica ubrzo je shvatio i danski izbornik Ulrik Wilbek, pa je tako u igru u nastavku uveo neke mlađe reprezentativce. Mrežu je većim dijelom u drugom poluvremenu čuvao 20-godišnji Niklas Jacobsen Landin, što je omogućilo Saudijcima da u tih posljednjih pola sata igre budu ipak nešto efikasniji te tako na kraju budu poraženi s 32:13.

Saudijski vratar Manaf Alsaeed i nije bio toliko loš, ali obrana je bila iznimno propusna te je u takvoj situaciji još na kraju i zadovoljavajuće branio svoju mrežu.

Uvjerljivoj pobjedi najviše je još doprinio Lasse Hansen Svan sa šest golova iz osam udaraca te Michael Knudsen s pet pogodaka. Jedini igrač iz poraženih redova koji može koliko-toliko biti zadovoljan svojom igrom je Mustafa Alhabib s obzirom da je zabio šest puta, ali mu je za taj učinak bilo potrebno čak 14 udaraca.