SP 2009, Natjecanje po skupinama, Skupina C, 3. kolo, 19.01.2009, 17:30 h, Varaždin, dvorana uz Dravu, gledatelja: 1500
Suci: Krstič, Ljubič (Slovenija)
Njemačka
Njemačka
32:20(16:10) Alžir
Alžir

Njemački trening

Ivana Strahija • ponedjeljak, 19.01.2009.

Sasvim nezanimljiva, osim nekolicini njemačkih navijača, bila je utakmica te reprezentacije protiv Alžira.

UKUPNO2071/33

Vodstvo svjetski pravci imaju od samog početka, no svega gol-dva, dok se tek u završnici prvog dijela Nijemci odljepljuju od Alžiraca, kao da su čekali da malo popusti strastvena, no iznimno neprecizna alžirska igra.

Heiner Brand je susret uzeo kao priliku da pošteno izrotira igrače, pa je recimo nakon što je Glandorf u prvih deset minuta susreta dao sva četiri njemačka gola 26-godišnjaku dao poštedu i pozvao ga na klupu.

Vezane vijesti

Još se Alžir koliko-toliko dobro držao u prvih 30 minuta. U obrani su blokom Alžirci osujećivali Hensove šuteve, a i njemački je vratar Bitter imao posla u tom prvom dijelu, skupivši osam obrana.

No, čim je vrijeme krenulo u drugom poluvremenu jasno je bilo da su Alžirci doživjeli svoj standardni pad koncentracije, a suvislu igru ostavili u svlačionici. U 46. minuti bilo je već 25:13 za Njemačku, i samo se čekao kraj susreta.

Trebamo ipak spomenuti da je najbolji strijelac susreta bio Abdulrahim Berriah sa osam pogodaka.