SP 2009, Natjecanje po skupinama, Skupina C, 4. kolo, 21.01.2009, 15:30 h, Varaždin, dvorana uz Dravu, gledatelja: 500

Ivana Strahija • srijeda, 21.01.2009.

Rusi su u utakmici protiv Alžira planirali odraditi koliko je trebalo, da bi ih Alžirci natjerali da se u posljednje dvije minute susreta pošteno oznoje.

UKUPNO29183/43

Susret počinje upravo onako kako smo i mislili da hoće. U prednost Rusi odlaze pogocima Filipova i Aslanjana, koji je danas po prvi puta zaigrao na ovom Svjetskom prvenstvu. Njega je izbornik Nikolaj Čigarjev u sastav stavio zbog izostanka Igropula, a 23-godišnjak odigrao je sasvim solidno.

Nakon stalnog vodstva u prvih 30 minuta, Rusi su se malo otpustili nakon povratka iz svlačionice, pa su Alžirci pogocima prvenstveno Boudralija i Berriaha, ali uz veliku pomoć nezainteresiranih Rusa, došli do 17:17. Na opće čuđenje Alžirci su i poveli u 35. minuti s 19:18, u kontranapadu je bio brz Berriah i loptu smjestio iza Kostigova. Kako saznajemo od alžirskih kolega, čiji je tabor bio odmah pored našeg, mladi Berriah još bi mogao igrati za juniorsku izabranu vrstu, pa svaka čast mladom dečku.

Malo je to razbudilo Ruse, koji su bili svjesni da im jedino pobjeda "igra" ukoliko namjeravaju zadržati šansu za drugi krug. Brzo okreću rezultat, no Alžirci ih opet sustižu na 28:28. U posljednje dvije minute Rusi čupaju dva boda, pretposljednji je napad imao Alžir no Kostigov brani šut Benkhale.

Kako je odmah poslije susreta kazao Vasilij Filipov, Rusi nisu baš bili motivirani: "Kao da nam se nije dalo igrati, no s ovom pobjedom ostali smo u igri za prolazak. Sutra će za nas biti dan D."