SP 2009, Natjecanje po skupinama, Skupina B, 4. kolo, 21.01.2009, 16:30 h, Split, Spaladium Arena, gledatelja: 1.000

Bernard Jurišić • srijeda, 21.01.2009.

Teže nego što se očekivalo, reprezentacija Južne Koreje ubilježila je bodove protiv Kube. Dan odmora očito je dobro došao Kubancima, koji su se vrlo dobro nosili s najboljom azijskom momčadi...

UKUPNO31185/84

Južna Koreja pobijedila je Kubu u prvom susretu 4. kola skupine B i zadržala teoretske izglede za plasman u drugi krug natjecanja. Teže nego što se očekivalo Korejci su slomili otpor raspoloženih Kubanaca, koji su odigrali najbolju utakmicu od dolaska u Split.

Sve do 20. minute Kubanci su se držali uz bok favoriziranim Korejcima, održavajući prednost od jednog pogotka (11:10). Ipak, Korejci su serijom od 7:2 prvi dio ipak riješili u svoju korist i na odmor otišli s prednošću 17:13.

Vezane vijesti

Ni u drugom dijelu otpor Kubanaca nije kopnio, čak su se u 38. minuti približili na 19:21. Nekoliko dobrih obrana Misaela Iglesiasa dalo im je prigodu da se spuste i niže, no napad nije iskoristio ponuđeno.

Još su jednom Kubanci priprijetili došavši na 23:26 u 52. minuti, no Koreja je ipak uspjela zadržati prednost i ubilježiti na kraju ipak zasluženu pobjedu. Koreja tako ima prigodu protiv Španjolske u zadnjem kolu u četvrtak tražiti prolaz u drugi krug.