SP 2009, Natjecanje po skupinama, Skupina B, 4. kolo, 21.01.2009, 18:30 h, Split, Spaladium Arena, gledatelja: 6.000

Bernard Jurišić • srijeda, 21.01.2009.

Kako je Kuba dobro reagirala u prvoj utakmici protiv Koreje, tako su i Kuvajćani favoriziranim Šveđanima odlučili "pokazati zube". Pobjeda Švedske ni u jednom trenutku nije dolazila u pitanje, ali nije to bilo ono "krcanje" u mrežu slabijih kakvo smo viđali u prva dva kola...

UKUPNO1971/42

Kad su Šveđani otvorili utakmicu sa 7:1, a u 15. minuti otišli na 12:4, činilo se da će Kuvajt pretrpjeti još jedan težak poraz u utakmici koja će nalikovati igri mačke i miša. No, Kuvajćane je očito inspirirala dobra predstava Kube protiv Koreje, pa su i oni odlučili Šveđanima "skupo" prodati svoju kožu.

Šveđani su na odmor otišli s 8 pogodaka prednosti, no u drugom dijelu su malo pritisnuli kočnicu i dozvolili Kuvajćanima da se drže na "pristojnih" -10. Čak je Kuvajt uspio i probiti tu granicu stigavši na 28:19 četiri minute prije kraja, što je za oko 6.000 gledatelja bilo kao da su poveli.

Ipak, do kraja su Šveđani čuvali snagu jer ih u četvrtak očekuje težak okršaj s Hrvatskom, a Kuvajćani su teren napustili zadovoljni što su barem jedno poluvrijeme izdržali u kakvom-takvom egalu s jednom od najboljih momčadi na Svjetskom prvenstvu.