Novi spektakl na Mestalli

Borna Rupnik • srijeda, 21.01.2009.

U srijedu su igrane prve četvrtfinalne utakmice španjolskog nacionalnog kupa. Valencia je na svom stadionu dočekala Sevillu i slavila nakon dva preokreta, dok moćna Barcelona ovoga puta nije našla put do mreže Espanyola...

Mestalla je ponovno bila poprište iznimno sadržajne i uzbudljive utakmice. U prvom susretu četvrtfinala Kupa kralja u Valenciji je gostovala Sevilla i već se nakon šest odigranih minuta našla u rezultatskom zaostatku. Strijelac je bio najbolji golgeter Šišmiša, David Villa.

No, Andalužani se nisu predavali te su početkom nastavka stigli do izjednačenja. Za 1:1 zabio je Luis Fabiano, a potpuni preokret djelo je Adriana iz 63. minute.

Do same završnice susreta činilo se kako će nogometaši Manola Jimeneza u drugih 90 minuta krenuti s golemom prednošću, ali tada slijedi novi obrat: u samo tri minute pogotke postižu iskusni Ruben Baraja i mladi Juan Mata te postavljaju konačnih 3:2, rezultat s kojim će obje momčadi na Sanchez Pizjuanu imati priliku izboriti polufinale.

Drugi četvrtfinalni dvoboj igrao se u Barceloni. Na Montjuicu je Espanyolu u goste stigao gradski rival, Barcelona, trenutno najbolja nogometna družina na svijetu. Međutim, taj okršaj nije opravdao visoka očekivanja - novi Espanyolov trener, Mauricio Pochettino, uspio je izboriti nezanimljivih, ali vrlo korisnih 0:0. Ipak, teško je vjerovati da Espanyol na Camp Nou može ostati neporažen.