Potpićan naznačio buđenje

Antonija Pavlić • utorak, 01.12.2009.

U 1. HMNL - sve po starom. Viceprvak Hrvatske MNK Nacional i dalje nezaustavljivo melje svoje protivnike i "nabija" gol razliku, te ju je već nakon osmog kola postavio na +35. Na dnu tablice tabori Skripta, a u stopu je slijedi Petrinjčica...

U derbiju 8. kola Prve HMNL Nacional je u Zagrebu potpuno "razmontirao" jednog od najvećih rivala iz Splita Brodosplit inženjering, upisavši definitivno najuvjerljiviju pobjedu ove sezone - 9:1.

U prvom poluvremenu situacija na terenu bila je manje-više ravnopravna, gosti su dobro parirali zagrebačkoj momčadi, a nakon što su Šestić i Novak u malom razmaku doveli Nacional do vodstva, uspjeli i pogoditi mrežu zagrepčana preko Bajruševića. Prije kraja poluvremena Korab Morina poentirao je za 3:1, i kola su Splićanima tu nezaustavljivo krenula nizbrdo.

Odmah na startu drugih 20 minuta Nene pogađa za 4:1, a niz do kraja nastavljaju Robert Grdović, Leskovar, Capar, Kujtim Morina i svojim drugim zgoditkom na utakmici Tihomir Novak.

Hrvatski prvak konačno je, pak, nakon sedam odigranih utakmica u novoj sezoni pokazao zašto je prošle godine bio definitivno najugodnije iznenađenje lige. Labinjani su u odličnom susretu sa 6:4 svladali Novi Marof, mladu, ali spretnu i veoma potentnu ekipu koja bi s prezentacijama kakve pruža u zadnje vrijeme vrlo lako mogla izboriti i playoff.

U kolo odličnih, neizvjesnih i dobrim potezima bogatih utakmica uklopila se i ona između Inera i Renault Auto Kreše. Gosti iz Krapine odlično su počeli i već do 9. minute imali prednost od tri pogotka, no Alfirević, Gudelj-Velaga i Radan zajedničkim su snagama postigli sedam zgoditaka za redom i tako susret potpuno okrenuli u svoju korist. Novi prvoligaš do kraja je uspio postići još tri pogotka, no nedovoljno da iz Splita sa sobom ponese bodove.

I druga utakmica kola u Splitu u Sportskoj dvorani Mejaši otišla je na stranu domaćina. Pred oko 200 gledatelja sa 6:2 svladana je Mić Bitumina, a pobjeda je Mejašima donijela i bodovno izjednačavanje sa spomenutom momčadi na granici razigravanja za ostanak u ligi, 9. i 10. mjestu.