Vodeni sportovi

Todorović šesti, Straga 10.

Maja Giljanović • petak, 11.12.2009.

Svjetskom rekorderu Jevgeniju Korotiškinu nitko u finalu utrke na 100 metara delfin nije niti "primirisao". Korotiškin je poboljšao rekord europskih prvenstava Milorada Čavića iz Rijeke prošle godine i osvojio prvo mjesto, a hrvatski su reprezentativci Mario Todorović i Dominik Straga zauzeli šesto i 10. mjesto.

Hrvatski rekorder Mario Todorović je nakon 50,29 u jučerašnjem polufinalu u finalu za svojim izdanjem otprije 24 sata zakasnio pet stotinki dovoljno za šest mjesto (50,34).

Dominik Straga koji je u jučerašnjim kvalifikacijama poboljšao svoj osobni rekord na 50,71 (prije Istanbula nikad se nije spustio ispod 51,24) i polufinale izborio kao deveti (50,85) u finalu je plivao 50,91 i osvojio 10. mjesto.

Europski prvak je europski i svjetski rekorder (48,48) Jevgenij Korotiškin. Korotiškin je srušio rekord europskih prvenstava Milorada Čavića lani iz Rijeke (49,19) i slavio (48,93) ispred Slovenca Petera Mankoča na drugom (49,65) i Srbina Ivana Lenđera na trećem mjestu (49,79). Brončani iz Rijeke Nikolaj Skvorcov zauzeo je tek peto mjesto (50,21).

Rekord europskih prvenstava srušila je i Evelyn Verraszto u polufinalu utrke na 100 metara mješovito. Europska prvakinja i svjetska rekorderka na 200 mješovito Verraszto je poboljšala jutrošnjih 59,12 Katharine Stiberg na 58,61 (Norvežanki je 59,55 donijelo šesto mjesto u polufinalu).