Borna Rupnik • subota, 12.12.2009.

Bayern je u Bochumu lakoćom pregazio domaći sastav, pri čemu je Ivica Olić upisao dva gola i asistenciju, a Danijel Pranjić jedan pogodak. Mladen Petrić sudjelovao je u uvjerljivoj pobjedi svog HSV-a, a Soldin Köln ponovno je odigrao 0:0...

Bayern je peto uzastopno slavlje obilježio peticom u Bochumovoj mreži. Velik je doprinos uvjerljivoj predstavi Bavaraca dao i hrvatski dvojac Ivica Olić - Danijel Pranjić. Gosti su u Bochumu bili bolja momčad od prvog do zadnjeg sučevog zvižduka, a na prvi se pogodak čekalo 23 minute.

Tada je Olić u srcu šesnaesterca pronašao Marija Gomeza, a njemački reprezentativac šalje loptu u mrežu. Gomez je bio središnja figura i drugog gola: njegov je centaršut u vlastitu mrežu skrenuo Mergim Mavraj. Olić se prvi puta u strijelce upisao u 43. minuti, kada je iz situacije podložne raspravi okončao lijepu akciju Lahma i Schweinsteigera.

Sjajnu je formu hrvatski golgeter okrunio na početku drugog dijela, kada je glavom zakucao ubačaj Holgera Badstubera za 4:0, a posljednji je pogodak za Bayern postigao Danijel Pranjić, nakon što je ostao nečuvan pred nemoćnim Heerwagenom.

Malu je utjehu domaćinu priskrbio Christian Fuchs, vrlo lijepim pogotkom izravno iz prekida. Olić i Pranjić odradili su cijelu utakmicu, a okušali su i svoje dalekometne udarce, no njihove je pokušaje krajnjim naporom obranio Bochumov čuvar mreže. Bayern se ovom pobjedom približio vodećem sastavu iz Leverkusena na samo dva boda zaostatka.

HSV je povratak Mladena Petrića u udarnu postavu proslavio uvjerljivom pobjedom u Nürnbergu. Naš je napadač odigrao cijelu utakmicu i nekoliko puta zaprijetio vrataru Stephanu, ali nije bio precizan. Zato njegovi suigrači jesu: Elia (dva puta), Jansen i Torun u drugom poluvremenu domaćinima nisu ostavili ni gram šanse.

Bosanskohercegovačka veza Ibišević - Salihović osigurala je Hoffenheimu prednost protiv Eintrachta već u devetoj minuti susreta, no obrana šestoplasirane momčadi prvenstva - kojom je svih 90 minuta dirigirao hrvatski reprezentativac Josip Šimunić - nije izdržala. U 61. minuti Schwegler donosi bod gostima iz Frankfurta.

Borussia iz Mönchengladbacha na svom je terenu svladala Hannover, u vrlo sadržajnoj i autogolovima bogatoj utakmici. Domaćin je već nakon 22 minute vodio 2:0, zahvaljujući prvom autogolu Hagguija i svom napadaču Friendu, a nadu je gostima vratio Konan Ya deset minuta prije odmora. Međutim, dva gola viška vratio im je neobičan autogol Djakpe u 58. minuti.

Bradley je povisio na 4:1 da bi potom na scenu opet stupio Konan Ya. Prvo je smanjio rezultat, a zatim zaradio crveni karton. Schulz je s igračem manje unio novu dozu neizvjesnosti, pogodivši za 4:3, a festival golova okončao je u trećoj minuti sudačke nadoknade Haggui svojim drugim autogolom.

Jedina utakmica koja je završila bez pogodaka, nije teško pogoditi, bila je ona Soldinog Kölna. Ivica Banović je bezuspješno je predvodio igru Freiburga od prve do zadnje minute, dok je Lukas Podolski u nekoliko navrata bio najbliži pogotku za goste. Mensur Mujdža rijetka je uzbuđenja pratio s klupe.