Marin Pintur • nedjelja, 10.01.2010.

Baš kao i u subotu, gostujuće su momčadi večeras odnijele sedam bodova. Barcelona je pregazila Tenerife, dok je Real na svom stadionu sigurno došao do pobjede protiv Mallorce. Valencia je slavila kod posljednjeg Xereza, a Mate Bilić se nakon ozljede vratio na teren i sudjelovao u pobjedi Sportinga. Također, Deportivo je došao do još jedne vrijedne pobjede.

Iako je bilo najavljeno, ni ovoga puta nisu zajedno zaigrali 200 milijuna eura vrijedna trojica Realovih pojačanja, Ronaldo, Kaka i Benzema. Razlog tome je bila odluka Pellegrinija da Benzema ostane na klupi za pričuve. Real je rano došao u vodstvo, već u osmoj minuti. Nakon asistencije vrijednog Xabija Alonsa, svoj 11. gol u Primeri ove sezone je postigao Argentinac Higuain. Na odmor se otišlo s minimalnom prednošću Reala iako je bilo prilika s obje strane.

Drugi dio je počeo isto kao i prvi, Real je odmah došao do pogotka. Ovoga je puta Higuain bio asistent, a loptu je u mrežu pospremio Esteban Granero koji je u 21. minuti zamijenio ozlijeđenog Van der Vaarta. Protiv inače neugodne Mallorce, Real je do kraja utakmice bio puno opasniji, ali se rezultat nije mijenjao. Ovom pobjedom Real je barem privremeno preuzeo vodstvo na ljestvici.

Vezane vijesti

Barcelona nije u krizi! Nakon dvije utakmice bez pobjede na domaćem terenu, navijači katalonskog kluba su se pitali je li možda njihova igra pročitana. Međutim, večeras smo vidjeli dobru staru efikasnu Barcu i opet izvrsnog Lea Messija. Strateg Barcelone Josep Guardiola je umjesto Ibrahimovića i Pedra u momčad postavio Busquetsa i Bojana.

Prvo je poluvrijeme na Tenerifama bilo vrlo zanimljivo. Nakon 45 minuta omjer udaraca u okvir gola protivnika je bio 3:3, a rezultat 0:3! U prvih 15 minuta dvoboja domaćin je propustio tri velike prigode, dvaput je Valdes obranio udarce, a jednom je Barcu spasila greda. Zato je zadnjih deset minuta poluvremena Barca svoje prilike itekako iskoristila. Prvo je u 36. minuti Bojan odlično prošao po boku i asistirao Messiju za njegov prvi pogodak. Pet minuta poslije Messi iz slobodnog udarca gađa Puyola u glavu koji je precizan za 0:2, da bi u sudačkoj nadoknadi Messi opet zabio nakon krasne akcije Inieste i Bojana.

Drugi dio nije donio velika uzbuđenja do posljednjih petnaestak minuta. U 76. minuti Messi prekrasnim lobom s ruba kaznenog prostora dolazi do hat tricka, a deset minuta poslije branič Tenerifea Luna je uspio postići i autogol.

Petarda Barce uz tri pogotka Messija

Valencia pokazuje da je ove sezone najuspješniji gost. U devetoj utakmici van Mestalle ostvarili su sedmu pobjedu. Ovaj put je žrtva bio slabašni Xerez koji i dalje samuje na dnu ljestvice. Goste je u 10. minuti u vodstvo doveo Mata. Xerez je uspio izjednačiti u 25. minuti preko Calva, ali već osam minuta kasnije Valencia ponovo prelazi u vodstvo, strijelac je bio Silva. Konačni je rezultat postavio Marchena dvadeset minuta prije kraja utakmice. Ovom pobjedom Valencia je učvrstila treću poziciju.

Hrvatski reprezentativac Mate Bilić vratio se na teren nakon ozljede zadnje lože odigravši posljednjih petnaestak minuta u pobjedi Sportinga nad Getafeom. Jedini pogodak na utakmici je bio djelo Castra u 39. minuti. Inače, Bilić je imao priliku upisati se u strijelce, međutim nije bio dovoljno precizan.

Deportivo nastavlja s odličnim igrama u ovoj sezoni, a svoje protivnike redoviti pobjeđuje s jednim pogotkom razlike. Tako je bilo i ovaj put kada je u La Corunu doputovala Osasuna. Zgoditak odluke je postigao Rodriguez u 50. minuti. Deportivo sada drži odlično četvrto mjesto u Primeri koje vodi u kvalifikacije Lige Prvaka.

Nakon velike krize rezultata, Espanyol je upisao drugu pobjedu u nizu. U vrlo važnom dvoboju za obje momčadi, Espanyol je bio bolji od Zaragoze za koju nije nastupio Marko Babić. Trinaesta minuta je donijela vodstvo domaćih, strijelac je bio Verdu. Malo prije odmora Zaragoza je došla do izjednačenja preko Arizmendija, da bi trobod Espanyolu donio Marquez.

Bodove su podijelili Malaga i Bilbao. Prvi dio je završio bez pogodaka, a prva je u prednost došla Malaga. Na samom početku drugoga dijela zgoditak je postigao Wellington, a bod gostima iz Baskije je osigurao Llorente iz jedanaesterca u 78. minuti.

• Obrisan korisnik11.01.2010. u 13:06
    lakoća postizanja golova... 4. (3. Messijev) je malo remek djelo.... ovako nismo niti kao djeca špigule ubacivali u rupu...
  • ALGHAZANTH10.01.2010. u 21:31
    Valencia je očekivano slavila kod fenjeraša Xereza a da su osvojili koji bod više na domaćem terenu sada bi možda bili i vodeći na tablici.