Teška utakmica, težak poraz

Ivana Strahija • utorak, 09.02.2010.

Varaždinci su se u utorak susreli sa najozbiljnijim protivnikom dosadašnjeg dijela priprema, ukrajinskim Dniprom. Težak protivnik uzrokovao je i teški poraz za Varaždince.

VARTEKS - DNIPRO 1:3 (0:2)

Turska, prijateljski pripremni susret:

Strijelci: 1:0 Kalinichenko 17., 2:0 Kalinichenko 32., 2:1 Sačer 47., 3:1 Celeznev 87.

VARTEKS: Dreven, Tkalčić, D.Škvorc, Punčec, Kvesić, Jagačić, Brezovec, Mumlek, Smrekar, Jolić, Golubar
od 45 min: Sačer i A. Vuk
od 60 min: Balajić, Frljužec, Musli
od 75 min: Šimek, Hojski, Glavica, Sušac

DNIPRO: Jan Lastuvka, Mandziuk Vitali, Rusol Andrew, Holek Mario, Vitalij Denisov, Osmar Ferreyra, Sergej Kravčenko, Maxim Kalinichenko, Juričica Eugene, Eugene Seleznev, Vladimir Gomenyuk
od 46. min: Lissitzky Vitali, Serhij Nazarenko

Od ukrajinskog prvoligaša Dnipra, četvrtog na tablici UPL lige, Varteks je izgubio 1:3. No, pripremnu utakmicu treba gledati, posebno protiv tako iskusnih protivnika, kao školu, pa će mladim Varaždincima i taj poraz biti vrijedna lekcija.

Sve što su napravili Varaždinci u prvom poluvremenu bila je šansa Jolića, koji u trećoj minuti gađa ravno u ukrajinskog vratara. Vidjevši da im od Varaždinaca ne prijeti prava opasnost, momčad iz Ukrajine daje svojoj igri maha, što vrlo brzo daje rezultata.

U 17. minuti Dnipro daje svoj prvi gol, strijelac je Kalinichenko, koji je najbolje reagirao na odbijance u kaznenom prostoru Varteksa nakon udarca iz kuta. Taj gol samo daje Ukrajincima dodatni polet, pa se redaju pred varaždinskim golom, kojeg na sreću brani izvrsni Dreven.

No, još jedan korner udarac matirao je Drevena, a opet je odličan Kalinichenko, koji uz malu pomoć vjetra direktno iz kuta posprema loptu u varaždinsku mrežu. Priliku je od Ukrajinaca upisao još Eugene, mogao je i Kalinichenko do hat-tricka, a rezultat je mogao povisiti i Seleznev, no Dreven odolijeva tim napadima. Pribrali su se koliko-toliko i Varaždinci, pa je Golubar dospio pred ukrajinskog vratara Lastuvka i pogodio ga loptom.

U drugom dijelu susreta Ukrajinci su stali, pa Varteks mnogo lakše dolazi u prilike. Lijepu su akciju izveli A. Vuk i Brezovec, a Sačer je dovršio, pospremivši loptu na pravo mjesto nakon što ju je vratar Dnipra odbio. Općenito i Varteks igra nešto bolje, pa Ukrajinci više nisu toliko dominantni na travnjaku. Ipak, da pobjednik ne bude upitan, pobrinuo se Celeznev tri minute pred kraj utakmice, postigavši pogodak u kontranapadu.

U srijedu su na rasporedu za Varaždince dva treninga, a u četvrtak zadnja utakmica u Turskoj, protiv poljske Korone.