Zaustavljen nalet Cedevite

Edvard Burić • subota, 13.03.2010.

Košarkaši Cedevite upisali su 12. poraz u 24. nastupu u NLB ligi. Bolji je bio HKK Široki HT Eronet (88:74) koji je upisao desetu pobjedu u natjecanju te tako uzvratio Cedeviti za poraz u prvom dijelu Lige, ali i zaustavio nalet Cedevite prema vrhu NLB-a.

Iako je Cedevita u utakmicu ušla kompletna to nije uspjela kapitalizirati. Tako je Široki zadao prilično jak udarac igračima iz Sutinskih vrela u borbi za Eurokup, a posebno kada znamo da ih u posljednja dva kola očekuju dvoboji protiv dvije najjače momčadi NLB lige - Partizana i Cibone.

Bivši igrači Cedevite

U redovima Širokog HT Eroneta trenutno igraju dva igrača koji su dio karijere proveli igrajući za klub iz Sutinskih vrela. Bivši igrači Cedevite su Hrvoje Puljko i Frano Čolak.

Cedevita je bolje otvorila utakmicu i Krasićevim košem povela 8:4. Nakon toga Široki ubacuje sedam koševa u nizu i ubačajem za dva, a onda i realiziranim dodatnim slobodnim bacanjem Masona preuzima vodstvo (13:8). Raspoloženi Krasić (deset koševa u prvom poluvremenu) uzvraća istom mjerom (13:11) i ne dozvoljava da Široki pobjegne. Do kraja četvrtine ni jedni ni drugi se ne uspjevaju odvojiti, a četvrtina završava 25:22 za klub iz Hercegovine.

Drugu četvrtinu Široki otvara odlično, Grgat zabija četiri koša na otvaranju za 29:22, Cedevita uzvraća, ali Široki povećava prednost i dalekometnom tricom Ivana Milekovića, a onda i zakucavanjem Grgata bježe na plus 11 (36:25). Do kraja četvrtine Cedevita malo smanjuje, Kaštropil je napadački raspoložen (sedam koševa u drugoj četvrtini), a prvih 20 minuta završava 42:34.

Domaći nastavljaju igrati odlično i tricom Puljka odlaze na velikih 48:36. Nakon toga Cedevita se pribrala i zabila devet koševa (uz jedan koš Grgata na suprotnoj strani) te tako smanjila rezultat na 49:45 (tri koša Kaštropila i dvije trice Rudeža). Do kraka treće četvrtine i jedni i drugi pucaju puno trica, Široki to bolje koristi i četvrtinu zatvara s plus 12 (69:57).

Žižiću pukla arkada

Početkom druge četvrtine Andriji Žižiću u duelu s protivničkim igračem pukla je arkada te je morao zatražiti pomoć na klupi. Iako je ova lakša ozljeda sanirana za nekoliko minuta Žižić više nije ulazio u igru i to je sasvim sigurno olakšalo posao Širokom da dođe do pobjede iako je Franko Kaštropil odigrao sasvim dobru, čak odličnu utakmicu.

Široki niti u posljednoj četvrtini ne dozvoljava Cedeviti da se primakne, a kada Frano Čolak zabija tricu za 74:61 utakmica je otišla u mirnije vode. Do kraja je Široki rutinirano održavao prednost, a krajnji rezultat 88:74 pokazuje da završnica nije bila uzbudljiva i da je Široki sasvim zasluženo upisao dva boda.

Chester Mason je odigrao fantastičnu utakmicu (valorizacija 57!!) za domaće i upisao 27 koševa, 18 skokova i osam dodavanja. Po 13 su dodali Mileković, Grgat i Štemberger. Za Cedevitu Kaštropil 18 uz 11 skokova, 13 je ubacio Krasić, a deset Anderson.

Cedevitu u idućem kolu očekuje dvoboj protiv Partizana. U srijedu (19 sati) dolazi beogradski Partizan, a Sutinska vrela će sasvim sigurno biti dobro popunjena u toj utakmici. Momčad koja je ušla među osam najboljih u Euroligi trebala bi biti dovoljan motiv navijačima da dođu i podrže Cedevitu, ali i vide odličnu košarku.