Marin Pintur • nedjelja, 21.03.2010.

Barcelona protiv Zaragoze nije pružila onakvu igru s kojom inače oduševljava ljubitelje nogometa. Međutim, Barcelona ima genijalca u svojim redovima Lea Messija. Argentinac je opet svojim pogocima osigurao nove bodove za katalonsku momčad...

Iako je neko vrijeme bio upitan njegov nastup zbog zubobolje, Messi se ipak pojavio u sastavu. Guardiola je ovom prilikom na klupi ostavio Henryja, Puyola i Iniestu. Samo je pet minuta bilo potrebno gostima da dođu do prednosti. Zaragozin branič Diogo je u opasnoj zoni izgubio loptu koja je došla do Pedra na lijevoj strani. Njegov je centaršut pogodio Messija u glavu koji je s desetak metara bio precizan i postigao svoj prvi pogodak.

U 17. minuti vrlo dobru priliku je propustio napadač domaćih Eliseu. Išao je sam prema Victoru Valdesu, ali kada se spremao uputiti udarac, sustigao ga je danas odlični Dani Alves i izbio loptu u korner. Do kraja poluvremena dvije su dobre prilike propustili gosti. U 23. minuti Yaya Toure je zamalo zakasnio na odličan centaršut Maxwella, a u 30. je minuti Ibrahimović s nekoliko metara pucao glavom pored gola.

Zaragoza nije bila neopasan protivnik Barceloni, međutim često im je nedostajalo zadnje točno dodavanje za dolazak u priliku za postizanje pogotka. Na početku drugog poluvremena obje su momčadi imale po jednu solidnu priliku. Bilo je primjetno da igra Barcelone bez Xavija i Inieste nije tako tečna kao inače, pa je Guardiola u 63. minuti u vatru bacio Andresa Iniestu.

U 66. minuti genijalni Messi postiže svoj drugi zgoditak. U svom stilu, sve je sam obavio, prošao trojicu domaćih igrača i rutinski pospremio loptu u lijevi donji kut Zaragozinih vrata. 78. minuta je donijela velika uzbuđenja pred vratima Zaragoze. Prvo je Ibrahimović promašio stopostotnu priliku nakon Barcine kontre u tri poteza, da bi u nastavku akcije Messi došao do hat tricka. Preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora Maradona našeg doba je postigao svoj jedanaesti pogodak u posljednjih pet utakmica!

Ipak, Zaragozi je pošlo za rukom zakomplicirati situaciju i dovesti u pitanje pobjednika. Adrian Colunga je ušao u igru u 62. minuti i u dva navrata uspio pobjeći obrani Barce i matirati Valdesa, u 85. i 89. minuti. Ali tada je opet na scenu stupio Messi. Ispremiješao je cijelu domaću obranu kojima nije preostalo ništa drugo nego da ga sruše u kaznenom prostoru. Jedanaesterac je izveo Zlatan Ibrahimović koji je propustio nekoliko odličnih prigoda. S bijele točke je bio siguran i napokon prekinuo svoj golgeterski post. Barcelona tako drži korak s Realom kojeg na prvom mjestu drži trenutno bolja gol razlika.

U dvoboju koji je prethodio Valencia je svladala Almeriu s 2:0. Oba su pogotka pala u drugom dijelu, a strijelci su bili Mata u 63. minuti i David Silva sedam minuta kasnije.

• IanZG22.03.2010. u 12:54
    Sve je to divno i krasno, ali kaj mu vrijede svi ti sjajni golovi protiv protvi stupova u obrani Zaragoze kad ce na SPu ispasti prije polufinala... Možda i je najbolji svih vremena, ali čak i neki tukci iz Turske imaju medalju sa svjetskih prvenstava... Njemu je prije svih u interesu da se rješe... [više na forumu]
    IanZG
  • Obrisan korisnik22.03.2010. u 11:14
    Nije nezaustavljiv. Postaviš minsko polje na 30 metara od gola pa da vidiš. Može i mitraljesko gnijezdo na golu pomoći.
  • Obrisan korisnik22.03.2010. u 10:51
    Čovjek je jednostavno nezaustavljiv, o ljepoti golova da ne pričamo, živjela Barca