Chelsea razvalio Portsmouth

Marin Vuković • srijeda, 24.03.2010.

Senzacija na Fratton Parku nije se dogodila, a Avram Grant nije zagorčao život svojoj bivšoj momčadi. Chelsea se lako razračunao s posljednjom momčadi lige i "petardom" se vratio na drugo mjesto. Everton je pak iznenadio Manchester City i s Eastlandsa odnio sva tri boda, a još jedan korak natrag u borbi za četvrto mjesto napravila je Aston Villa remijem sa Sunderlandom. Kalinićev Blackburn slavio je protiv Birminghama i još više učvrstio svoj status u sredini ljestvice.

Chelsea je projurio Fratton Parkom i s pet pogodaka napunio mrežu Davida Jamesa, a pobjeda gostiju mogla je biti i uvjerljivija. S nova tri boda izabranici Carla Ancelottija ponovno su preskočili Arsenal i zasjeli na drugo mjesto, a uz to se po omjeru postignutih i primljenih pogodaka izjednačili s Manchester Unitedom, s tom razlikom što su postigli tri pogotka više od aktualnog prvaka.

Pocrvenili Mancini i Moyes

Menadžeri Manchester Cityja i Evertona Roberto Mancini i David Moyes u završnici utakmice na Eastlansu upustili su se u potpuno nepotreban sukob i obojica dobili crvene kartone.

Očito nervozan zbog rezultata i izgubljene utakmice Mancini je pokušao oteti loptu koju je Moyes držao u rukama uz aut liniju, nakon čega je došlo do naguravanja. Sudac Peter Walton obojici je pokazao put na tribine.

Nešto više od pola sata trebalo je gostima iz Londona da pronađu put do mreže domaćina, a u tome im je značajno pomogao upravo David James. Grubom pogreškom servirao je loptu Didieru Drogbi, kojemu nije bilo teško dovesti svoju momčad u vodstvo od 1:0.

Vodeći pogodak dao je krila Chelseaju i bilo je samo pitanje s koliko će pogodaka pregaziti posljednju momčad lige. U 52. minuti Florent Malouda je povisio na 2:0, a zatim deset minuta kasnije postigao i treći pogodak Londončana. Svoj drugi na utakmici postigao je i Drogba 13 minuta prije kraja, a u četvrtoj minuti sudačke nadonade Frank Lampard je postavio konačnih 0:5.

Nade da će na kraju sezone zasjesti na četvrto mjesto i okušati se u kvalifikacijama za Ligu prvaka Manchester Cityju je značajno ugrozio Everton, koji je večeras na Eastlandsu potpuno zasluženo slavio s 2:0. To je prvi poraz Cityja na domaćem travnjaku ove sezone, a uz to drugi poraz od Evertona, koji je i u prvom susretu na Goodison Parku bio bolji suparnik.

Proljeće na Villino rame neće

Baš kao i prošle godine, proljetni dio sezone nogometašima Aston Ville donosi neobjašnjive muke. U ključnom dijelu sezone i usred borbe za Ligu prvaka, Martin O'Neill i njegovi izabranici teško dolaze do bodova.

Premda su u 2010. godini i dalje neporaženi, od deset ligaških utakmica uspjeli su dobiti samo tri, a ostalih sedam odigrali su neodlučeno.

Pitate li Tottenham, oni se ne bune...

U 33. minuti Tim Cahill je udarcem glavom donio vodstvo gostima, a nakon što su izdržali napade domaćina u drugom poluvremenu, pet minuta prije kraja konačni udarac momčadi Roberta Mancinija zadao je Mikel Arteta.

Kiks Cityja propustila je kazniti Aston Villa, koja je na domaćem travnjaku još jednom razočarala svoje navijače odigravši tek 1:1 sa Sunderlandom. Gosti su poveli u 22. minuti golom Fraziera Campbella, a osam minuta kasnije izjednačio je John Carew. Do kraja utakmice propušteno je nekoliko prilika s obje strane, no zadovoljniji kući odlaze gosti.

Blackburn se pobjedom od 2:1 nad Birminghamom učvrstio u sredini ljestvice i može s popriličnom sigurnošću mirno otpratiti završetak sezone. Čak 14 bodova prednosti ispred zone ispadanja jamče mirne snove i nestanak briga oko opstanka. Nikola Kalinić ponovno je utakmicu počeo od prve minute, no ni ovaj put nije se upisao u strijelce. Oba pogotka za domaće postigao je David Dunn, u petoj i 67. minuti, dok je pogodak za Birmingham djelo Jamesa McFaddena.