Premiership, 33. kolo, 03.04.2010, 18:30 h
Burnley 1:6 Manchester City
Manchester City

City razbio Burnley i preskočio Spurse

Marin Vuković • subota, 03.04.2010.

Malo je reći da je Manchester City u posljednjoj subotnjoj utakmici 33. kola Premier lige pobijedio Burnley. Nogometaši Roberta Mancinija doslovno su razbili domaću momčad, već nakon sedam minuta imali prednost od tri pogotka, a na kraju slavili s visokih 6:1.

Manchester City je očitao pravu lekciju nogometašima Burnleyja, koji se nakon ovakvih predstava teško mogu nadati bilo čemu osim vizi za drugoligaško društvo. Pobjedom od 6:1 izabranici Roberta Mancinija u potpunosti su iskoristili kiks Tottenhama, preuzeli četvrto mjesto, a usput i značajno popravili svoju gol razliku.

Još svi gledatelji nisu ni zauzeli svoja mjesta, a City je već vodio s nevjerojatnih 3:0. Samo sedam minuta bilo je potrebno gostima da s tri brza pogotka u potpunosti uguše otpor domaćina i u džep pospreme tri boda puno prije posljednjeg sučeva zvižduka.

Već u četvrtoj minuti Emmanuel Adebayor je nakon kornera donio prednost Cityju, a odmah po kretanju s centra Craig Bellamy je povisio na 2:0. Prije nego su se domaći snašli, u sedmoj minuti Carlos Tevez je postigao i treći pogodak Cityja.

Gosti nisu stali na tome, do kraja poluvremena još su dvaput svladali Briana Jensena, glavom je u 20. minuti pogodio Patrick Vieira, a neposredno prije odlaska na odmor Adebayor dodao svoj drugi pogodak za nevjerojatnih 0:5.

U nastavku je Manchester City ipak malo stao na kočnicu i uspio postići tek jedan pogodak. Vincent Kompany bio je strijelac u 58. minuti, a počasni pogodak Burnleyja djelo je Stephena Fletchera.