Vodeni sportovi

POŠK u produžecima

Maja Giljanović • četvrtak, 13.05.2010.

U junaka druge utakmice doigravanja prvenstva Hrvatske za plasman od petog do osmog mjesta između POŠK-a i Šibenika prometnuo se Dražen Kujačić. Kujačić je gotovo sa zvukom sirene izjednačio na 6:6 i izborio produžetke, a u doslovce posljednjoj stotinki drugog produžetka postigao je gol za 7:6 Splićana.

POŠK - Šibenik 7:6 (1:1, 2:1, 1:1, 2:3, 0:0, 1:0)

Split, druga utakmica play-outa
Suci: Franulović (Rijeka) i Curić (Dubrovnik)

POŠK: Jelovina, Kujačić 3, Prižmić 1, Maškarić, Barbarić 1, Lušić 1, Kaurloto, Maras, Scherbl, Rabadan, Ivanišević 1, Travnikar, Veršić, Kekez. Trener: Vinko Rossi

Vezane vijesti

ŠIBENIK: Jukić, Santini, J. Belamarić, Računica 1, D. Belamarić, Šarić, Španja, Brkić 1, Sutić, Goreta, Vlahović 3, Samodol 1, Sučić, Storić. Trener: Grgo Renje

Igrač više: POŠK 3/5, Šibenik 4/7

Vaterpolisti POŠK-a u Splitu su protiv Šibenika zaslužili majstoricu na Crnici. Igrači Vinka Rossija odigrali su odličnu utakmicu, izvukli su pouku iz prve utakmice koju su izgubili 7:15, Šibenčane koji su se prije šest dana poigravali i priliku dali i 15-godišnjacima (Goreta je postigao i svoj prvi seniorski gol) ovog su puta uhvatili na spavanju.

POŠK je vodio nakon prvog poluvremena (3:2), prednost na krilima odličnog Duje Jelovine (ukupno 16 obrana) nisu ispuštali ni u trećoj četvrtini (4:3), ali zamalo su prokockali pobjedu kad su gosti u finišu regularnog dijela utakmice izjednačili i golom Brkića prvi put poveli minutu i pol prije kraja.

U junaka se tada prometnuo Dražen Kujačić, Kujačić je šest sekundi prije konca regularnog dijela probio Jukića, izjednačio na 6:6 i izborio produžetke. Prvi produžetak nije donio promjenu na semaforu, a i drugi je isticao kad je Kujačić sa zvukom sirene postigao gol za trijumf POŠK-a 7:6 i majstoricu u srijedu u Šibeniku.