Vodeni sportovi

Partizan u produžecima praznih ruku

Maja Giljanović • petak, 14.05.2010.

Partizan ni u jednom ovogodišnjem natjecanju nije izgubio nijednu utakmicu, tehnički nije izgubio ni protiv Pro Recca u polufinalu Final Foura Eurolige, ali su nakon 7:7 u regularnom dijelu poklekli u produžecima.

PRO RECCO - PARTIZAN 8:7 (0:2, 2:2, 1:1, 3:1, 2:1, 0:0)

Napulj, Final4, polufinale
Suci: Joaquin Fernandez (Španjolska) i Georgios Stavridis (Grčka)

PRO RECCO: Tempesti, Burić, Madaras 1, Mangiante, Kasas 3, Felugo, Filipović 4, Figlioli, Benedek, Calcaterra, Udovičić, Molina, Nikić. Trener: Pino Porzio

PARTIZAN: Soro, Ćuk, Rađen 1, Korolija 1, Aleksić, Pijetlović 1, Prlainović 1, Gocić, Avramović, Mitrović, Vujasinović 3, Gak, Mitrović. Trener: Igor Milanović

Igrač više: Pro Recco 3/17, Partizan 6/15

Peterci: Pro Recco 1/1, Partizan -

Veličanstveno su vaterpolisti Partizana otvorili prvu polufinalnu utakmicu Final Foura i protiv najskuplje, najbogatije, najjače, naj... momčadi svijeta Pro Recca nakon 10 minuta vodili 4:0. Trostruki prvak Europe upravo u kapici Talijana Vladimir Vujasinović je prvi probušio bivšeg suigrača Stefana Tempestija, Miloš Korolija je podebljao na 2:0, a Slobodan Soro je prvu četvrtinu završio bez primljenog gola.

Vujasinović je oduševio brojne Grobare i povisio na 3:0, a Duško Pijetlović je posve utišao talijanske navijače i zabio za 4:0. Prvi gol Pro Recco je postigao tek u 11. minuti, strijelac je bio najbolji vaterpolist desetljeća Tamas Kasas, a bivši partizanovac Filip Filipović smanjio je na 2:4.

Crno-bele je u tom trenutku napustila Fortuna, Stefan Mitrović je pogodio prečku, a važan je moment i poništen gol Vujasinovića za 5:2. Suci Stavridis i Fernandez dosudili su navodni faul u napadu, a Igor Milanović je na klupi Partizana izgubio živce.

Razigrao se Filipović i Pro Recco se približio na 3:4, Andrija Prlainović je vratio Partizan na +2, ali Talijani zabijaju dva gola uzastopce i poravnavaju na 5:5, Kasas u posljednjoj minuti prvi put dovodi Pro Recco u vodstvo, ali Vujasinović 10 sekundi prije konca utakmice zabija za produžetke.

U prvom produžetku Filipović svojim četvrtim i Kasas trećim golom odlučuju utakmicu, Pro Recco odlazi na 8:6, Nikola Rađen je uspio samo smanjiti na 7:8, a nakon što su u drugom produžetku mreže mirovale (Partizan je propustio napad s igračem više 35 sekundi prije kraja), prvi finalist Final Foura u Napulju je peterostruki europski prvak Pro Recco, a šesterostruki prvak Partizan titulu i dalje čeka (od 1976.).