Vodeni sportovi

Draganja i Puninski u Parizu

Maja Giljanović • subota, 25.06.2011.

U Parizu se 25. i 26. lipnja održava peto izdanje Open EDF mitinga, a u konkurenciji više od 300 natjecatelja iz 37 država nastupaju i hrvatski reprezentativci Duje Draganja i Aleksej Puninski. Prvog dana mitinga Draganja je zauzeo 10. mjesto na 50 delfin i 47. na 100 slobodno, a Puninski 19. mjesto na 50 delfin

U konkurenciji 322 natjecatelja od čega 183 plivača iz 37 država u Parizu ovog vikenda na petom izdanju Open EDF mitinga nastupaju i hrvatski reprezentativci Duje Draganja i Aleksej Puninski.

Prvog dana natjecanja obojica su ostala bez plasmana u finale. Draganja je bio blizu, bivši olimpijski vicepobjednik na 50 slobodno u kvalifikacijama je utrke na 50 delfin završio na diobi 10. mjesta. Draganja i Brazilac Gabriel Mangabeira isplivali su 24,60 i za posljednjim finalistom Frederickom Bousquetom zaostali 25 stotinki.

Puninski je zauzeo 19. mjesto (25,18) i iza najbržeg u kvalifikacijama europskog prvaka Steffena Deiblera ostao sekundu i 84 stotinke. Ispod 24 sekunde spustili su se i Andrij Govorov (23,80), Cesar Cielo Filho (23,87) i Florent Manaudou (23,94), a finale su izborili i François Heersbrandt (24,02), Michal Rubaček (24,16) i Nicholas Santos (24,27).

Na 100 slobodno među 76 natjecatelja Draganja je zauzeo 47. mjesto (52,52). Posljednji vlak za finale uhvatio je Jevgenij Lagunov (49,63), a najbrži je ispred jedinog još ispod 49 sekundi Andreja Grečina (48,87) bio Fabien Gilot (48,72).

Finale su izborili i Danila Izotov (49,23), Nathan Adrian, svjetski prvak i rekorder Cesar Filho (49,39), William Meynard (49,43) i Markus Deibler, a na 10. mjestu bez finala je ostao olimpijski pobjednik Alain Bernard (49,85).