Vodeni sportovi

Draganja peti na 50 slobodno

Maja Giljanović • nedjelja, 15.04.2012.

Nakon drugog mjesta u A finalu na 50 delfin i prvog u B finalu na 100 delfin Duje Draganja je nastup na Swim Cupu u Eindhovenu završio petim mjestom u A finalu na 50 slobodno.

Nakon jednog drugog i jednog devetog mjesta - prvi do pobjednika Joerija Verlindena bio je u A finalu na 50 delfin (23,84), a prvi u B finalu na 100 delfin (53,58) - nastup na Swim Cupu koji se od četvrtka do nedjelje održavao na bazenu Pieter van den Hoogenband Duje Draganja je završio u A finalu utrke na 50 slobodno.

Olimpijski vicepobjednik iz Atene 2004. godine u kvalifikacijama je s 22,74 bio četvrti i osigurao B olimpijsku normu (22,88), u polufinalu iako je bio brži (22,51) zauzeo je peto mjesto, a na petom je mjestu završio i finale. Ispred Emmanuela Vanluchenea (23,03), Pettera Stymnea (22,81) i Shehaba Younisa (22,77) isplivao je 22,68 i ostao iza Jaspera van Mierla (22,52), Sergeja Fesikova (22,40), Stefana Nystranda (22,08) i jedino ispod 22 sekunde Bruna Fratusa (21,87).