Vodeni sportovi

Sanja Jovanović osvojila srebnu medaju na 50 metara leđno na Europskom prvenstvu

Maj Gašparac • subota, 24.11.2012.

Hrvatska plivačica Sanja Jovanović osvojila je srebrnu medalju u disciplini 50 metara leđno na Europskom prvenstvu u malim bazenima u Chartresu u Francuskoj. Na istom natjecanju u finale se nisu usojeli plasirati hrvatski plivači Dominik Straga i Saša Gerbec.

Hrvatska plivačica Sanja Jovanović osvojila je srebnu medalju u disciplini 50 metara leđno na Europskom prvenstvu koje se održava u francuskom gradu Chartresu.

Straga i Gerbec bez finala

Hrvatski plivač Dominik Straga osvojio je 11. mjesto u polufinale utrke na 100 metara mješovito s vremenom od 54,31 sekunde. Taj rezultat mu nije bio dovoljan za ulazak u finale. U finale se nije uspio plasirati niti Saša Gerbec, koji je u polufinalu na 50 metara prsno zabilježio rezultat od 27,09 sekundi i osvojio 14. mjesto.

Zlato je osvojila francuska plivačica Laure Manaudou, koja je bila brža šest stotinki od Sanje Jovanović. Treće mjesto pripalo je češkoj plivačici Simoni Baumrtovoj.

Hrvatska plivačica u Chartresu je osvojila svoju 13. medalju na velikim natjecanjima. U disciplini 50 metara leđno drži svjetski rekord koji iznosi 25,70 sekundi. Sanja Jovanović ga je postavila prije tri godine u Istanbulu.