Vodeni sportovi

Dubrovčani očekivano slavili u Crnici

Iz Šibenika:Ivana Jurica • nedjelja, 17.02.2013.

Još jedan visok poraz doživjeli su vaterpolisti Šibenika na domaćem plivalištu. Ovog puta uvjerljiv je bio dubrovački Jug koji je slavio s 25:8.

Šibenik – Jug CO 8:25 (2:7, 1:7, 3:5, 2:6)

Šibenik, bazen u Crnici, gledatelja 100

Šibenik: Jukić (4 obrane), Erak, Zonić 2, Sentić 2, Petković, Bašić, Vlahović 1, Rončević 1, Seferović, Sabioni 1, Nimac, Španja 1, Šparada (5 obrana), Perić. Trener: Perica Šišak.

Jug CO: Bijač (10 obrana), Ivanković 1, Bautović 1, Janović 2, Joković 2(1), Azevedo 5, Marković 4, Bušlje 2, Karač, Goreta 1, Ivović 4(1), Benić 1, Pavlović, Nižić. Trener: Veselin Đuho.

Igrač više: Šibenik 2/7, Jug CO 6/10

Peterci: Šibenik -, Jug CO 2/2

Suci: Rebić i Prančić (oba Split)

Domaćin je poveo na otvaranju utakmice s 1:0, a gosti su već do kraja prve četvrtine došli do visoke prednosti. Sedam su puta zatresli mrežu mladog domaćeg vratara, u drugoj četvrtini još sedam puta i već na poluvremenu vodili su s 14:3.

Velika prednost omogućila je gostujućem treneru Đuhi da u nastavku utakmice značajniju minutažu da i svim ostalim igračima. Gotovo svi Dubrovčani upisali su se u strijelce, a rezultat niti u jednom trenutku nije patio. Štoviše, dodatno je povećan i u druge dvije četvrtine, pa su gosti na kraju slavili rezultatom 25:8.

Azevedo je kod Juga postigao pet golova, a četverostruki strijelci bili su Janović i Marković. Kod domaćina, po dva gola postigli su Dubrovčani u šibenskim redovima - Sentić i Zonić.

• Obrisan korisnik17.02.2013. u 15:23
    Sve veće i veće razlike među klubovima.Nekada nije bilo lako ni u jednom bazenu favoritima do pobjede