Vodeni sportovi

Primorje mirno do 16. pobjede u nizu, pred gostovanje kod Juga

Matej Milanović • nedjelja, 24.02.2013.

Primorje je upisalo i 16. pobjedu u Jadranskoj ligi u vaterpolu. Ovom prilikom s 13 pogodaka razlike poražen je Mornar, a u idućem kolu Primorje ide na gostovanje kod Juga.

PRIMORJE - MORNAR 18:5 (4:1, 5:1, 4:0, 5:3)

Jadranska liga, 16. kolo

Primorje: Vićan, Peroš, Paškvalin 2, Krapić 2, De. Varga 4, Sukno 2, Muslim 3, Jelača, Da. Varga, Barać 2, Šetka 1, Garcia 1, Križanec, Buljubašić 1, Trener: Asić.

Mornar: Bujas, D. Burić 2, Kragić, Stipić, Čalić, Lozina, Vrdoljak, Anić, Čagalj, Antonijević 1, Marelja 2, Matutinović, Ban, R. Burić, Trener: Kreković.

Suci: Vlašić/Bojanić

U 16. kolu Jadranske lige u vaterpolu Primorje je doma igralo protiv Mornara i dominantno došlo do novog troboda. Domaći su prvu četvrtinu zaključili s prednošću od 4:1, a do poluvremena je bilo sedam razlike, 9:2.

U trećoj dionici Riječani su dostigli i dvoznamenkastu prednost, odlaskom na 13:2. Mornar nije uspio zaustaviti protivnički napad niti u posljednjih osam minuta, ali je zato postigao više pogodaka nego u prethodne 24 minute i time došao do konačnog rezultata od 18:5 u korist Primorja.

Najbolji je kod Primorja bio Denes Varga s četiri pogotka, dok su kod Mornara dvaput zabili Marelja i Danijel Burić. Primorje je i dalje na vrhu, s maksimalnim učinkom, dok je Mornar osmi s 18 bodova. U idućem kolu Primorje će imati veliki okršaj s Jugom u Dubrovniku. Mornar će, pak, doma igrati s Primorcem, koji također ima 18 bodova.