Vodeni sportovi

Pobjedom Mladosti otvoreno 17. kolo Jadranske lige

Matej Milanović • subota, 02.03.2013.

U 17. kolu Jadranske lige u vaterpolu zagrebačka Mladost je porazila splitski Jadran i tako zadržala treću poziciju na ljestvici.

MLADOST ZAGREB - JADRAN SPLIT 14:10 (4:3, 3:1, 4:3, 3:3)

Jadranska liga, 17. kolo

Mladost: Pavić, Radu, I. Milaković 2, I. Živković, Martinić 3, D. Živković 3, Gagulić 1, K. Milaković 2, Pavičić, Divković, Vukičević 2, Bukić, Marcelić, Miloš 1, Trener: Kobeščak.

Jadran: Kačić, Jaić, Gluhaić 3, Saratlija, Sarić 1, Bezić 2, Santini, Lisica, Visković 3, Rabadan, Banovac, Peričić 1, Vlaić, Tonković, Trener: Zajmović.

Suci: Franulović/Blažić

U prvom susretu 17. kola Jadranske lige u vaterpolu zagrebačka Mladost je ugostila splitski Jadran. Prva četvrtina bila je borbena, ali je pripala domaćima s minimalnih 4:3. Do poluvremena Žapci su pobjegli na tri pogotka prednosti, 7:3. U trećoj dionici ponovio se rezultat iz prve, čime su Mladostaši u posljednjih osam minuta ušli pri rezultatu od 11:6.

Jadran je jedino u zadnjoj četvrtini uspio izbjeći povećanje razlike te je susret završio s 14:10 za domaćine. Najbolji kod Mladosti bili su Martinić i Duje Živković s tri pogotka. Kod Jadrana su po tri gola upisali Gluhaić i Visković.

Mladost na ljestvici ima 36 bodova i drži treće mjesto. Jadran je ostao na 19 bodova i trenutnom sedmom mjestu, iako bi ga neke momčadi mogle prestići u preostalim susretima ovog kola. U idućem kolu Mladost igra doma s Mornarom, dok će Jadran ugostiti Medveščak.