Vodeni sportovi

"Uspavani" hrvatski derbi okončan minimalnom pobjedom Juga

Tea Lokas • nedjelja, 03.03.2013.

U najvećem hrvatskom vaterpolskom derbiju Jug je ostvario minimalnu pobjedu nad riječkim Primorjem pred domaćom publikom, no ipak neće s prvog mjesta u doigravanje za prvaka Hrvatske...

Jug CO - Primorje EB 5:4 (1:2, 0:0, 1:2, 3:0)

Dubrovnik, Bazen u Gružu
17. kolo Jadranske lige

Jug: Bijač (10 obrana), Vranješ, Bošković, Janović, Joković 1, Azevedo 3, Marković, Bušlje, Karač, Dobud 1, Ivović, Macan, Popadić-Batina, Pavlović. Trener: Veselin Đuho.

Primorje: Vićan (4 obrane), Obradović, Paškvalin, Krapić 1, De. Varga 2, Sukno, Muslim 1, Jelača, Da. Varga, Barać, Šetka, Garcia, Križanec, Buljubašić. Trener: Ivan Asić.

Igrač više: Jug 2/9, Primorje 2/5
Peterci: Jug 0, Primorje 0
Suci: Nenad Periš (Split) i Boris Margeta (Kranj)

Gospari su slavili u svojoj "utvrdi" kao odgovor na poraz u Rijeci ranije u sezoni, no Primorje će ipak završiti kao prva momčad prije doigravanja. Vaterpolistima Veselina Đuha bila je potrebna pobjeda od tri razlike za zamjenu pozicija na ljestvici lige.

Prvi dio dubrovačke poslastice započeo je Jokovićevom stativom, a okončan s 2:1 za Primorje, kako će se kasnije ispostaviti - nepomičnim rezultatom do kraja prvog poluvremena.

Prvi je mrežu načeo Deneš Varga, a Jug je preko Azeveda izjednačio na 1:1. Nakon kontra prekršaja Krapić je brzopotezno zacementirao na 2:1.

Sljedećih osam minuta nijedna momčad nije zatresla mrežu protivnika, a vidjeli smo nekoliko obrana vratara i akcije koje su završavale u stativi na strani domaćina.

Prekid suše donio je Muslim kada je iskoristio igrača više u drugoj minuti nakon odmora prevarivši Bijača za zaključak odlične akcije Riječana. Na minimalni zaostatak Jugaši su se vratili ponovno preko Azeveda, a točku na i u trećoj četvrtini stavio je Deneš Varga povisivši na 4:2 iz kontre.

Dinamičnija završnica pretvorila se u Jugovo stizanje rezultata pogocima Jokovića i Dobuda nakon odlične obrane Bijača. Konačni rezultat na semafor je "zapisao" Tony Azevedo zabivši svoj treći pogodak na utakmici.

• Obrisan korisnik04.03.2013. u 00:34
    Bolje da je Jug dobio, sad će završnica bit napetija!
  • ž n se kva03.03.2013. u 20:54
    Šteta za Primorje, od 4:2, do 4:5 u zadnjoj četvrtini. Ali prvo mjesto je tu. Pole position za naslov prvaka je tu.