Hull u utakmici s osam pogodaka svladao Sheffield United i izborio finale kupa

Sportnet • nedjelja, 13.04.2014.

Nogometaši Hull Cityja pridružit će se Arsenalu u svibanjskom finalu FA kupa. Večeras su na Wembleyju u super uzbudljivoj utakmici svladali Sheffield United s 5:3 i dobili sjajnu prigodu osvojiti trofej.

Spektaklu s osam pogodaka svjedočili su navijači Hull Cityja i Sheffield Uniteda u drugom polufinalu FA kupa, koje je završeno rezultatom 5:3 za Tigrove. U njihovim redovima nije bilo Nikice Jelavića koji nema pravo nastupa u ovom natjecanju jer je već nastupao za Everton.

Iako u utakmicu nije ušao kao favorit, trećeligaš iz Sheffielda sjajno je otvorio utakmicu i u 19. minuti preko Josea Baxtera došao do prednosti. Usprkos boljoj igri Sheffielda, Hull City je tri minute prije odmora uspio izjednačiti pogotkom Yannicka Sagboa, no samo dvije minute kasnije Sheffield United ponovno vodi: Stefan Scougall pogađa za 2:1.

Tri pogotka već u prvom poluvremenu poslužili su kao najava dobrog nastavka, a u drugih 45 minuta postignuto ih je još čak pet. Tigrovi su odlučno krenuli u nastavak i već nakon desetak minuta došli do potpunog preokreta. Pričuva Matty Fryatt pogodio je za 2:2, a Tom Huddlestone zatim poentirao za vodstvo Hull Cityja.

Kad je u 67. minuti Stephen Quinn donio dva pogotka prednosti žuto-crnima činilo se da je pitanje finalista riješeno, no još dva pogotka postignuta su u sudačkoj nadoknadi. Sheffield United prvo je preko Jamieja Murphyja smanjio na 4:3 i probudio nadu, no potvrdu pobjede Tigrova donio je David Meyler nedugo zatim.

(Ne)red, (ne)rad i (ne)disciplina

Hajduk je ponovno zaključio sezonu bez najvažnijeg domaćeg klupskog trofeja u natjecateljskoj godini u kojoj se činilo da će se vratiti na...