Dinamo u jedinom pripremnom susretu svladao slovenskog prvaka

Branimir Korać • subota, 08.08.2020.

Većina prvoligaša odigrat će samo po jednu prijateljsku utakmicu uoči nove sezone. Dinamo je tako u Maksimiru ugostio slovenskog prvaka Celje i svladao ga s 3:0...

Tjedan dana uoči početka nove sezone Dinamo je u Maksimiru ugostio Celje i upisao pobjedu 3:0. Prvi nastup u Dinamovom dresu upisali su crnogorski stoper Stefan Milić te Lirim Kastrati, a ponovno su su zaigrali Luka Menalo, Komnen Andrić i Mario Gavranović koji je ujedno postigao i pogodak.

Dinamo je stigao do vodstva već u sedmoj minuti kada je Lovro Majer dobro pucao izvana, vratar Rozman odbio loptu, ali samo do Antonija Marina koji iz blizine pogađa mrežu.

U 26. minuti već je 2:0. Majer je ubacio iz kornera, vratar odbio loptu, ali Gavranović dolazi do nje i pogađa za povećanje prednosti Modrih.

Nedugo zatim Celje dobiva kazneni udarac nakon igranja Leovca rukom, ali Mitja Lotrič puca pokraj gola.

Odmah na početku drugog dijela Dinamo dolazi i do trećeg pogotka, Mislav Oršić vukao je napad, u sredini je bio Sandro Kulenović koji iz gužve postavlja konačnih 3:0.

Dinamo; prvo poluvrijeme: Livaković – Ćuže, Dilaver, Gvardiol, Leovac – Burton; Menalo, Majer, Gojak, Marin – Gavranović; drugo poluvrijeme: Zagorac – Stojanović, Milić, Theophile, Daničić – Kastrati, Kądzior, Gojak (66. povratak u igru Burton), Oršić – Andrić, Kulenović