Ostali sportovi

Zlata u mačevanju otišla u Francusku i SAD

HINA, Mihaela Bradovski • nedjelja, 25.07.2021.

Iznenađujućim ishodima završila su finala mačevalačkog olimpijskog turnira, koja su u Tokiju održana u nedjelju, a u kojima su Francuz Romain Cannone u maču i Amerikanka Lee Kiefer u floretu pobijedili aktualne svjetske prvake.

Aktualna pobjednica Panameričkih igara 27-godišnja Lee Kiefer u borbi za zlatnu olimpijsku medalju pobijedila je s 15-13 u drugoj rundi aktualnu svjetsku prvakinju i olimpijsku pobjednicu iz Rija 2016. 31-godišnju Ruskinju Inu Deriglazovu.

Brončano odličje osvojila je Ruskinja Larisa Korobejnikova koja je sa 15-14 bila bolja od Talijanke Alice Volpi.

U finalu maču je Romain Cannone sa 15-10 u trećoj rundi svladao favoriziranog Mađara, aktualnog svjetskog prvaka Gergelya Siklosija. Time Francuz koji se mačevanjem počeo baviti u SAD-u ostvario jednu od svojih životnih ambicija i postao olimpijskim pobjednikom, a ostaje mu još i okititi se naslovom svjetskog prvaka.

Do olimpijske bronce je došao Ukrajinac Igor Reizlin koji je s 15-12 svladao Talijana Andreu Santarellija.