Kiša remeti program u Riju, dovršena tek dva meča osmine finala

Branimir Korać • subota, 19.02.2022.

U Riju će biti vrlo zgusnut vikend s obzirom da protekla dva dana nije bilo sreće s vremenom i noćas su dovršeni tek mečevi osmine finala...

Organizatori u Riju muku muče s kišom pa su jedva uspjeli u program ugurati zaostale dvoboje osmine finala, a danas su na rasporedu već trebala biti polufinala.

Prvi nositelj Matteo Berrettini je u prekidanom pa nastavljenom meču svladao Brazilca Thiaga Monteira.

Berrettini je unatoč rastrganom programu slavio u tri seta, uspio je pronaći snage i doći do pobjede i to nakon dva sata i 50 minuta igre.

Monteiro je izvukao drugi set u tie-breaku s 8:6 nakon što je spasio dvije vezane meč lopte u tie-breaku, no u trećem setu ipak nije imao smnage za završetak posla.

Posljednji meč osmine finala priveden je kraju, a u njemu je Carlos Alcaraz u dva seta dobio Federica Delbonisa. Mladi Španjolac zadržao je koncentraciju i očekivano prošao dalje.