Medvjedev projurio u drugo kolo, Južnoafrikanac u pet setova izbacio Musettija, prošao i Nadal

Branimir Korać • ponedjeljak, 16.01.2023.

U muškom dijelu Australian Opena prvog dana glavnog ždrijeba, uz poraz Borne Ćorića, najveće je iznenađenje poraz Lorenza Musettija protiv Lloyda Harrisa...

Talijan Jannik Sinner upisao je pobjedu na startu protiv Kylea Edmunda, Britanca koji je puno obećavao, ali nakon ozljede je dosta pao i sada se pokušava vratiti. Sinner ga je svladao bez ikakvih problema u tri seta za manje od dva sata igre. Edmund je puno griješio, imao je tek deset winnera u usporedbi s 38 neprisiljenih pogrešaka.

Dobar meč odigrao je i Hubert Hurkacz koji je samo u prvom setu imao manjih problema protiv Pedra Martineza, a nakon toga ga je potpuno nadigrao. Tie-break u prvom setu pa nakon toga 6:2, 6:2 za manje od sat vremena u ta dva seta.

Frances Tiafoe je u četiri seta eliminirao Daniela Altmeiera, ali malo je nedostajalo da meč ode i u peti set. U četvrtom setu Nijemac je u tie-breaku stigao do set lopte, ali nije je iskoristio, Tiafoe bilježi tri poena u nizu i prolazi dalje.

Prvi nositelj Rafael Nadal također je igrao četiri seta i to protiv dosta neugodnog mladog Britanca Jacka Drapera. Nadal je ipak slavio, podignuo je igru nakon gubitka drugog seta sa 6:2 i 4:4 u trećem setu, do kraja meča izgubio je svega jedan gem.

Zagrijavanje je odradio Cameron Norrie koji je prošao u tri seta. U prvom setu se još malo mučio i dobio taj dio u 13. igri, ali nakon toga, do kraja meča, izgubio je ukupno samo tri gema.

U kanadskom dvoboju Felix Auger-Aliassime je jako loše krenuo, izgubio prvi set sa 6:1, ali je ipak uspio doći do preokreta i svladati Vaseka Pospisila. U konačnici dva od tri seta uzeo je u tie-breaku iako je oba mogao i ranije s obzirom da je ispuštao break prednosti.

Zanimljiv meč odigrali su Stefanos Tsitsipas i Quentin Halys. Tsitsipas je bio uspješniji, odradio je bolji meč, ali Halys je pokušavao izvući maksimalno što je mogao, a nije mogao više od dobrog otpora.

Od turnira se oprostio mladi Talijan Lorenzo Musetti koji je u produženom tie-breaku petog seta izgubio od Lloyda Harrisa. Skoro četiri sata trajao je meč, a Harris je na kraju bio bolji nakon što se uspio oporaviti od ispuštanja prednosti od 2-0 u setovima.

Sjajan meč odigrao je Danil Medvjedev koji je ispustio samo tri gema protiv 56. igrača svijeta Marcosa Girona koji je inače jako dobar na ovoj podlozi.

Australian Open, prvo kolo:
Hubert Hurkacz (Poljska, 10) - Pedro Martinez (Španjolska) 7:6(1), 6:2, 6:2
Danil Medvjedev (-, 7) - Marcos Giron (SAD) 6:0, 6:1, 6:2
Lloyd Harris (Južna Afrika) - Lorenzo Musetti (Italija, 17) 6:4, 6:1, 6:7(0), 2:6, 7:6(4)
Francisco Cerundolo (Argentina, 28) - Guido Pella (Argentina) 6:4, 6:4, 6:3
Chris Eubanks (SAD, WC) - Soon-Woo Kwon (Južna Koreja) 6:3, 6:7(1), 6:3, 4:6, 6:4
Sebastian Korda (SAD, 29) - Cristian Garin (Čile) 6:4, 1:6, 6:3, 6:2
Frances Tiafoe (SAD, 16) - Daniel Altmaier (Njemačka) 6:3, 6:3, 6:7(5), 7:6(6)
Alex Molčan (Slovačka) - Stan Wawrinka (Švicarska) 6:7(3), 6:3, 1:6, 7:6(2), 6:4
Jason Kubler (Australija, WC) - Sebastian Baez (Argentina) 6:4, 6:4, 6:4
Corentin Moutet (Francuska) - Yibing Wu (Kina, WC) 6:4, 5:7, 6:2, 4:6, 7:5
Felix Auger-Aliassime (Kanada, 6) - Vasek Pospisil (Kanada) 1:6, 7:6(4), 7:6(3), 6:3
Yosuke Watanuki (Japan, Q) - Arthur Rinderknech (Francuska) 6:3, 6:3, 6:2
Stefanos Tsitsipas (Grčka, 3) - Quentin Halys (Francuska, Q) 6:3, 6:4, 7:6(6)
Taro Daniel (Japan) - Ernesto Escobedo (Meksiko, Q) 7:5, 6:2, 3:6, 6:3
Dalibor Svrcina (Češka, Q) - Jaume Munar (Španjolska) 6:3, 6:2, 6:2
John Millman (Australija, WC) - Marc-Andrea Huesler (Švicarska) 6:7(8), 7:5, 6:7(2), 6:2, 6:3
Mackenzie McDonald (SAD) - Brandon Nakashima (SAD) 7:6(5), 7:6(1), 1:6, 6:7(10), 6:4
Constant Lestienne (Francuska) - Thiago Monteiro (Brazil) 6:3, 7:6(2), 6:3
Rinky Hijikata (Japan, WC) - Yannick Hanfmann (Njemačka, Q) 4:6, 4:6, 6:3, 7:6(5), 6:3
Botic van de Zandschulp (Nizozemska, 32) - Ilja Ivaška (-) 6:3, 3:6, 7:5, 6:3
Cameron Norrie (Velika Britanija, 11) - Luca van Assche (Francuska, WC) 7:6(3), 6:0, 6:3
Rafael Nadal (Španjolska, 1) - Jack Draper (Velika Britanija) 7:5, 2:6, 6:4, 6:1
Tomas Martin Etcheverry (Argentina) - Gregoire Barrere (Francuska) 3:6, 6:3, 6:4, 6:4
Marton Fucsovics (Mađarska) - Federico Coria (Argentina) 4:6, 7:5, 2:6, 7:6(6), 6:2
Karen Hačanov (-, 18) - Bernabe Zapata Miralles (Španjolska) 7:6(3), 6:2, 6:0