Franko Kovačević srušio vodeću Olimpiju, braća Čuić započela preokret Radomlja

Petar Jenjić • nedjelja, 12.03.2023.

Odigrane su dvije utakmice u sklopu 26. kola slovenskog prvenstva, a do pobjeda su stigli Radomlje i Domžale...

Vrijednu pobjedu u borbi za ostanak upisalo je Radomlje koje je na domaćem terenu bilo bolje od Brava s 3:1. Preskočili su Tabor Sežanu na devetom mjestu.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gosti su poveli preko autogola Ognjena Gnjatića. U završnici poluvremena u akciji su bila braća Ćuić, asistirao je Mario, a zabio Filip.

U drugom poluvremenu domaćin je okrenuo rezultat golovima Ester Sokler i Uroš Korun. Asistent za treći gol bio je još jedan Hajdukovac Madžid Šošić.

Za domaću momčad cijelu utakmicu odigrao je Tin Hrvoj, dok je na golu gostiju bio Matija Orbanić, a Denis Bušnja igrao do 79. minute.

Težak poraz na domaćem terenu upisala je Olimpija Ljubljana koju je s 4:1 svladalo Domžale. Neće to previše poremetiti domaćina koji ima 16 bodova prednosti pred prvim pratiteljima.

Odličnu utakmicu odigrao je Franko Kovačević koji je postigao prvi i treći gol svoje momčadi, a asistirao je za drugi pogodak koji je zabio Žiga Repas.

Još jedan gol za goste zabio je Stefan Vuk, dok je za domaćina poentirao Mario Kvesić. Kod poraženih nisu igrali Ivan Posavec i Goran Milović, kao ni Bartol Barišić kod gostiju.