Bjeloruskinja nema rješenje za Donnu: Veliki preokret Vekić u Rimu!

Petar Jenjić • petak, 12.05.2023.

Donna Vekić preokrenula je zaostatak protiv Bjeloruskinje Aliaksandre Sasnovič i izborila treće kolo Mastersa u Rimu...

Set i break zaostatka imala je Donna Vekić u drugom kolu Mastersa u Rimu protiv Aliaksandre Sasnovič, ali je uspjela okrenuti rezultat u svoju korist.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hrvatska tenisačica na koncu je slavila sa 3:6, 6:3, 6:3 nakon dva sata i 17 minuta igre. Bio im je ovo četvrti međusobni dvoboj i četvrta pobjeda naše predstavnice.

Vekić je bolje krenula u meč i s breakom povela 3:1, međutim, do kraja prvog seta nije uspjela dobiti nijedan gem. Sasnovič je bolje krenula u drugi set i povela s 3:1, ali ponovila se identična situacija, ovoga puta u suprotnom smjeru.

U prva dva gema trećeg seta vidjeli smo po jedan oduzet servis sa svake strane, da bi kod 2:2 Vekić napravila jedan, a zatim kod 5:3 drugi break za potvrdu pobjede.

U sljedećoj rundi igrat će protiv Ruskinje Ljudmile Samsonove.